Sektörün en yüksek notunu o aldı!

 

JCR, Timur Gayrimenkul’ün Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı Para ve Uzun Vadeli Uluslararası Yerel Para Notlarını ise ‘BBB-/Stabil’ olarak korudu. Japon Kredi Derecelendirme Kuruluşu JCR-Eurasia Rating, 2007 yılında NEF markası altında kurulan Timur Gayrimenkul’un uzun vadeli ulusal notunu ‘A- (Trk)/Pozitif’ olarak revize etti. JSR tarafından yapılan açıklamada, “Timur Gayrimenkul güçlü pazarlama faaliyetleri ve etkili satış kanalları ile politik ve ekonomik belirsizliklerin devam ettiği 2016 yılında yüksek satış profilini önemli ölçüde sürdürerek konut pazarındaki konumunu güçlendirmiştir” denildi.

Timur Gayrimenkul’un notu neden artırıldı?

Açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı: “Likit rezervleri gerek devam eden inşaat faaliyetlerinin doğurduğu harcamaları gerekse ani nakit ihtiyaçlarına karşı önemli bir koruma sağlamaktadır. Şirket’in mevcut ve yeni projeleri için gerçekleştirdiği stratejik iş ortaklıkları, çeşitlendirilmiş ve dengeli finansman yapısı ve makul seviyedeki finansal kaldıraç seviyesi, likidite yönetimindeki yaklaşım, müşteri memnuniyetindeki değişiklikleri yakından izleme mekanizmalarının sürekli işlevsel tutulması ve iç raporlama sistemlerinin etkililiği ihtiyatlı finansal yönetimin göstergeleri olarak kabul edilerek notun arttırılmasında ve pozitif görünümün oluşmasında önemli dayanaklar olarak dikkate alınmıştır”

“Hedeflerimize sağlam adımlarla ilerliyoruz”

Konuyu değerlendiren Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur ise; Nef olarak, 2010’da kurulduktan sonraki 4 yıl içinde cirolarıyla Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdıklarını hatırlatarak, “Belirlediğimiz hedeflere doğru sağlam adımlarla ilerlemeyi sürdürüyoruz” diye konuştu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.