Sahibinden az kullanılmış temiz hava!

Çin'in büyük kentlerindeki hava kirliliği sıkıntısı Çinlilerin hayatlarını olumsuz yöndee etkiliyor. Sokağa maske olmadan ayak basamayan Çinlilerin bu sıkıntısını ise Kanadalılar tarafından çözülmeye hazırlanıyor. 

Kanadalı girişimciler tarafından bulunan 'çözüm' ise bir hayli ilginç. Kanada'nın batısında yer alan Rocky Dağları’nın eteklerindeki dünyaca ünlü kayak merkezlerinden birinin yer aldığı Banff kasabasının temiz havası teneke kutulara doldurularak Çin’e gönderiliyor.

Olayın daha ilginç yanı ise ulusal park kapsamında olan bu küçük kasabada doldurulan 500 teneke kutu iki hafta içinde satıldı.

Fiyat büyüklüğe göre değişiyor

İçlerinde temiz hava bulunan teneke kutular büyüklüğüne göre 14 ve 20 dolara satılıyor. Bir sonraki gönderinin 4 bin kutu olacağını söyleyen Vitality Air isimli şirket şimdiden bin kutunun ön siparişle satıldığını açıkladı.

Şirketin kurucu ortağı Moses Lam, geçtiğimiz sene kilitli poşete koyduğu hava eBay’de 99 cente satılınca bunu işe dönüştürmeye karar vermiş. Edmonton’da yaşayan Lam, dört saatlik yolculukla Banff’a gelip havayı şişelemek için 10 saat harcamış. Her bir şişenin el yapımı olduğuna dikkat çeken Lam, temiz havayı makinelerden geçirerek tazeliğini kaybetmediklerini istemediğini söylüyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.