Sakarya Uzun Çarşı yenileme çalışmaları başladı


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Uzun Çarşı Yenileme Projesi'nin değerlendirmelerini Büyükşehir Bürokratları ile yaptı.

Tarihi adada başlatılacak dönüşüm öncesi bölge esnafı ile istişarelerin sürmesi talimatında bulunan Başkan Toçoğlu, yer tesliminin kısa süre içerisinde sonlanacağını ve projede ilk kazmanın kısa süre içerisinde vurulacağını aktardı.

Tarih sonuna kadar korunacak

Toplantı sonrasında değerlendirmelerde bulunan Başkan Zeki Toçoğlu, “Tarihi adada başlatacağımız dönüşümün ihalesi kısa süre önce tamamlandı. Yüklenici firmaya kısa süre içerisinde yer teslimini gerçekleştireceğiz. Ardından yenileme projemizin 1. etabında çalışmalar başlayacak. Daha önce de açıkladığımız üzere Uzun Çarşı’nın tarihi kimliğini koruyacak, en önemlisi de bölge esnafımızı mağdur etmeyeceğiz” diye konuştu.

Projenin şehir için önemi büyük 

Büyükşehir ve Esnaf İşbirliği Başkan Zeki Toçoğlu değerlendirmelerinin sonunda ise, “Uzun Çarşı Yenileme Projesi şehrimiz için çok önemli. Bu sayede şehrimiz marka değerini yükseltecek bir çalışmaya imza atacağımıza inanıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde hem esnafımıza hem de şehrimize önemli katkı sağlayacak bir yatırım olacak. Dönüşüm projesi, yerel yönetimler ve esnaf işbirliği ile hayata geçirilen çalışmalar adına da önemli bir projedir. Şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın