Secret Garden Residences Montenegro satışa sunuldu

Maslak Mudo Concept’te düzenlenen Montenegro “Secret Garden Residences” lansmanı gayrimenkul yatırımcılarının beğenisini topladı. Space Gayrimenkul ve Tukucon’un geliştirdiği “Secret Garden Residences” projesinin lansmanı MUDO Concept ile iş birliği yaparak gerçekleştirdi.

Son dönemde Avrupa’nın en çok yatırım çeken ülkelerinden Montenegro’da yaratıcı mimarisi ve sunduğu ayrıcalıklı yaşam tarzı ile fark yaratan“Secret Garden Residences” projesinin Türkiye’deki satışlarını üstlenen gayrimenkul sektörünün en gözde
Türk markalarından Space Gayrimenkul,vizyoner ve yenilikçi yaklaşımını korumaya devam ediyor. Son bir yıl içinde yurtdışı çalışmalarını ciddi anlamda arttıran,
Amerika ve Avrupa’da farklı birçok şehirde temsil ettiği prestijli projelerle dikkat çeken Space Gayrimenkul;Son projesi Montenegro ‘’Secret Garden Residences’’i, MUDO Concept’in iş birliği ile gerçekleştirdiği davetle, basına ve davetlilere tanıttı…
MUDO Concept Maslak’ta 16 Nisan’da gerçekleşen lansman daveti, davetliler tarafından yoğun ilgi gördü…

SPACE GAYRİMENKUL; iki kadın girişimci Şeli ELVAŞVİLİ ve Filiz ÇAKMUR tarafından kurulan Space Gayrimenkul Geliştirme ve Danışmanlık A.Ş.,18 yılı aşan tecrübesi ile lüks emlak sektörünün önde gelen markaları arasında yer alarak gayrimenkul danışmanlık hizmeti vermektedir. Sektörün gelişimine olan inancı ve kurumsallaşmaya verdiği değer ile sürekli yatırım yapmaya; Kadrosunu nitelikli ve güvenilir danışmanlar ile güçlendirmeye devam etmektedir. Bebek’teki merkez ofisi ile Avrupa Yakası Boğaz hattına, Kandilli’ deki ofisi ile Anadolu Yakası Boğaz hattına yoğunlaşmış olan Space Gayrimenkul, pop-up sergi mekanı şeklinde tasarlanan Nişantaşı ofisi ve İstanbul’un gözde lokasyonlarından biri olan Kemer Country’deki ofisi ile büyüme hedefini kalitesinden ve vizyonundan ödün vermeden devam ettirmektedir. Space Gayrimenkul referansları ve gerçekleştirdiği dikkat çeken anlaşmalar ile sadece lüks konutta değil, merkezi konumlu ticari gayrimenkullerde de sektörün aranan firmaları arasına girmiştir.

Montenegro ‘’Secret Garden Residences’’ projesinin yatırım değeri
ve sunduğu avantajlar:

Secret Garden Residences, stüdyo, 1+1 ve 2+1 dairelerden oluşan, Montenegro’nun geleneksel mimarisinden esinlenilmiş, yaklaşık 150 konutun bulunduğu butik bir proje. Fiyat aralıkları 50-200 bin Euro arasında değişen daireler iyi bir yatırım aracı olmasının yanı sıra ülkede şirket kurmak isteyenler için de imkan sağlıyor.

Montenegro’nun şu an olmasa bile yakın gelecekte Avrupa Birliği serbest dolaşım izni sağlayabilecek veya tam üyelik haklarını alabilecek ülkelerin başında geldiğini de unutmamak gerekir.
Proje’nin bir başka avantajı ise dairelerin MUDO Concept tarafından hazır mobilya paketleri ile sunulacak olması.
Potansiyel Alıcı – Yatırımcı Profilleri:

Yüksek Bütçeli Yatırımcı (€500k+): Dünya’nın her yerinde yatırım yapma imkânı ve vizyonu olan, döviz bazlı getiri ve değer artışı hedefleyen yüksek bütçeli yatırımcılar için Montenegro’da yatırım yapmak için doğru zaman; Şu an için hala uygun fiyatlar. Projeden çoklu daire alımı yaparak yatırımlarını Avrupa’da değerlendirebilirler.


Orta Bütçeli Kullanıcı-Yatırımcı (€150k – €500k): Yılın belirli dönemlerinde İstanbul’dan 1,5 saat uzaklıkta, yurtdışında gidebileceği bir evi olsun isteyen ve bunun için Bodrum ve Alaçatı gibi yerlerden ev alacak kadar bütçesi olan yatırımcılar için iyi bir fırsat. Hem evde kalarak hem de boş olduğu dönemlerde kiralama yaparak Euro kazanmak isteyen kişilere uygun.
Küçük Bütçeli, Yeni/Genç Yatırımcı: (€10k – €150k): Gayrimenkule yatırım yapmayı düşünen ve parasını yurtdışında Euro bazlı değerlendirmek isteyen genç profesyoneller, beyaz yakalılar için iyi bir başlangıç noktası. Projeden, 60 bin Euro’ya ev sahibi olabilirler. Ayrıca arkadaşlarıyla birlikte şirket kurup daha küçük miktarlarla ortak yatırım yapmak isteyenler için de bir fırsat. Örneğin, 3 arkadaş bir araya gelerek şirket kurabilir ve oluşturdukları fonla ortak daire(ler) alarak kira gelirinden hisse oranı karşılığında pay alabilirler.

Şirket Kurma Avantajları:

Satış fiyatları, %21 KDV dahil fiyatlardır. Yatırımcı, gayrimenkulü şirket üzerine aldığı takdirde, ileride yapacağı kiralamalarda fatura kestikçe KDV’yi kullanma şansına sahip olabilir.
Arkadaşlar arasında ortaklaşa yatırım yaparak şirket hisse oranı üzerinden Euro bazlı kira geliri elde etme şansı mevcut.
Euro bazında yılda en düşük %7-8 getiri öngörüsü var.
Turizm yatak kapasitesi yetersiz olan Tivat’ta, yönetim firması aracılığı ile Airbnb vb. kısa dönemli platformlardan kiralama yaparak yüksek doluluk oranı hedeflenmektedir.
Değer Artışı – Avrupa Birliği’ne girme süresi yaklaştıkça metrekare fiyatları artacaktır. Mevcut piyasada yıllık ortalama %5 oranında emlak değer artışı görülmektedir.

PROJE ÖZETİ:
Geliştirici: TUKUCON – HAKAN AKSU
Mimar: NORMARCHİTECTS
Mobilya Paketi Markası: MUDO CONCEPT
Hizmet Sağlayıcı Yönetim Firması: HOUSECHİLL
Bölge: KAVAC, TİVAT, MONTENEGRO
Konum: https://goo.gl/maps/h2aUQaNPvHK2
Proje Alanı: 15.000 Metrekare (6.000 metrekare yeşil alan)
Teslim Tarihi: Nisan 2021
Toplam Daire Sayısı: 151
*21Adet 1+0 Stüdyo Daire – 25 metrekare net, 30 metrekare brüt
*105 Adet 1+1 Daire – 38 metrekare net, 50 metrekare brüt
*25 Adet 2+1 Daire – 55 metrekare net, 70 metrekare brüt

Ortalama m2 liste fiyatı: € 2.300/m2
1+0: €60.000 – € 75.000 arası fiyatlar
1+1: €115.000 – € 145.000 arası fiyatlar
2+1: €155.000 – € 185.000 arası fiyatlar

Ödeme şartları:
Peşin ödemeye liste fiyatları üzerinden %12 indirim
%30 peşin ve 24 ay vadeli ödeme imkanı
Kişiye özel ödeme planı yapılabilir.

Detaylı bilgi için; 0212 263 63 63 www.spaceistanbul.com

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıMesa’dan 50. yıl özel kampanyası: 50 ay sıfır faiz
  Sonraki yazıTOKİ’den 509 milyon 523 bin TL’lik tahsilat
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın