Sektörün önde gelen isimleri artışı konuştu

ERA Gayrimenkul Koordinatörü Mustafa Baygan: "Yılsonunda 1 milyon 500 bin adedi görebiliriz"
 
Bütün bu rakamlar yılsonunda, bir önceki yıl adetlerini görmekte zorlanmayacağımızın bir göstergesi. Hatta bu veriler, kampanyaların devam etmesi nedeni ile yılın son 2 ayında çok özel bir durum olmazsa 1 milyon 500 bin adedin geçilebileceğini gösteriyor.
 
Türkiye’de konuta talep en sıkışık dönemlerde bile artış hızını koruyor. Gayrimenkul yatırımı, hala en çok kazandıran yatırım seçeneklerinden biri. İçinde yer aldığımız gayrimenkul sektörünün ekonomiyi böyle desteklediğini görmek de bizim için umut verici. Ancak hedefimiz hep daha iyisine ulaşmak olduğu için daha yolumuz uzun.


 
Gül Proje Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül: "Tüm olumsuzluklara rağmen geçen yıldan daha iyi bir noktadayız"
 
TÜİK’in açıkladığı bu veriler bize gösteriyor ki, inşaat sektörü büyümeye devam ediyor. Eylül ayında konut satışları bir önceki yılın eylül ayına göre yüzde 17 atış yakalamış durumda. TÜİK’in ortaya koymuş olduğu veriler her şeye rağmen sektörün büyük bir ivme kazandığını ve geçtiğimiz yıldan daha iyi bir noktada olduğumuzu gösteriyor. Yüzde 17’lik bu artış moralleri gerçekten yükseltti.


 
Başyazıcı Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mahmut Başyazıcıoğlu: "Çalışmaya tüm gücümüzle devam ediyoruz"
 
Bugün açıklanan rakamlar Türk ekonomisi için oldukça sevindirici. Dünyada yaşanan tüm siyasi ve ekonomik krizlere, komşu ülkelerimizde ve ülkemizde yaşanan üzüntü verici gelişmelere rağmen, Türkiye ekonomisinin böyle sağlam adımlarla yoluna devam etmesi ümit verici. Görüyoruz ki; hükümetin ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da destek ve teşvikleriyle Türkiye ekonomisi oldukça olumlu gelişmeler yaşamaya devam ediyor.
 
Ağustos ayında ekonominin lokomotiflerinden olan gayrimenkul sektörünü hareketlendirmeye yönelik gerçekleştirilen kampanyalar ve bankaların faiz indiriminde bulunması tüketicinin elini kuvvetlendirdi. Eylül ayında gördüğümüz yüzde 17’lik değer artışı bunun en büyük ispatı. Yatırım yapmaya ara vermeden devam eden tüketici, biz üreticileri de motive ediyor. Gayrimenkul üreticileri olarak ülkemizin daha iyi tablolar görebilmesi için çalışmalarımıza tüm gücümüzle devam ediyoruz.


 
Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan: "Tablo beklenenden çok daha iyi"
 
TÜİK Eylül ayına ilişkin konut satış rakamlarına göre eylül ayı konut satışlarında artış olduğunu görüyoruz. Geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17 artışı yakalamış olmak sektörümüzün iyi bir ivme kazandığını gösteriyor. Bunda düzenlenen kampanya ve ödeme kolaylıklarının etkisi büyük. Ancak konut sektörüne yapılan yatırımın en doğru yatırım olduğu gerçeği de artık yatırımcı tarafından anlaşılmış durumda.  
 
İnşaat sektörü büyümesini sürdürüyor, sektör temsilcileri olarak bizler gerek devlet desteği gerekse ekonomik iyileşmeler sayesinde konut satışlarının artacağını tahmin edebiliyorduk. Sektöre oldukça olumlu bir hava hakimdi. Ancak TÜİK’in açıkladığı bu veriler tablonun beklenenden çok daha iyi olduğunu gösterdi bize. Buradan anlıyoruz ki ekonomimiz çok güçlü, en olumsuz durumlar karşısında bile hiç yavaşlamadan hatta hızlanarak büyümesini sürdürüyor. TÜİK verileri hem yatırımcıya hem de sektöre moral oldu.
 
 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.