Dünyanın en lüks stadının arkasında Türkler var

Türk inşaat şirketi Esta Construction tarafından yapılan Krasnodar Arena, maç izlemenin yanında, sporseverler için alışveriş merkezi, restoran, olimpik havuz gibi imkanlar sunuyor.

Krasnodar Arena stadının proje müdürü Erdal Güner, yapımına 2013'te başladıkları stadı 40 ay gibi bir sürede tamamladıklarını, 120 bin metre kare kulanım alanı ve 34 bin 300 kişilik bir futbol kompleksi yaptıklarını söyledi. Seyirci sayısının 40 bin kişiye kadar çıkabildiğini, Rusya ve aynı zamanda da dünyanın en lüks stadı olduğunu aktardı.

Stadın en dikkat çekici özelliklerinden biri stadı içeriden saran medya ekranı. Buradaki LED ekranda, görsel şovlar ve karşılaşma hakkında bilgiler yer alıyor.
Güner; “Stadın seyirci kapasitesi 34 bin 300. Ancak çok kolay bir şekilde kapasitesi 40 bine çıkarılacak şekilde tasarlandı. VIP'lerin olduğu bölüm İspanya'dan getirdiğimiz özel koltuklarla donatıldı. Isıtması, soğutması ve koltuklarda USB sistemi yer alıyor” dedi.

En kaliteli malzemeleri kullandıklarını aktaran Güner, “Stadın bir başka özelliği de çatının halat germe sistemiyle yapılmış olması” ifadelerini kullandı.
Çok özel bir ısıtma sistemi kullandıklarını belirten Güner, “Burası Rusya, biliyorsunuz hava ısısı çok düşük. Dışarda hava ısısı eksi 25 derece iken içerde bu sıcaklık artı 10 dereceye kadar getirilebilen bir sistem düzenlendi” diye konuştu.

Kaynak: Hürriyet
 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.