Sinpaş GYO’nun Ege konsepti projesi Ankaralılarla buluşuyor

Sinpaş GYO’nun butik markası Eviya Gayrimenkul,  İstanbul’da hayata geçirdiği  Ege Konsepti  projesini şimdi de Ankara’da hayata geçirilecek. İstanbul'da  olduğu gibi Ankara'da da Ege Konseptli bir proje ile Ankaralıları buluşturacaklarını belirten Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, Çankaya’da 120 bin metrekare satış alanına sahip 900 bağımsız bölümden oluşacak projenin maliyetinin 600 milyon lira olacağını söyledi.

"Konut ve Yapı sektörü Türkiye için büyük bir ihracaat kalemidir"

İzmir'in Alaçatı beldesinde  basın mensuplarıyla bir araya gelen Gacemer “Daha önce hayata geçirdiğimiz Ege Yakası projesi çok iyi gitti ve yüzde 95’i satıldı. Ankaralılar da Ege’yi çok seviyor. Bu nedenle bu projeyi Ankara’ya çok yakıştırdık. Çankaya’da Sinpaş GYO’nun kendi arazisi üzerindeki eğimli bir vadide hayata geçireceğiz” dedi. Projenin lansmanının ise ruhsatlandırma tamamlandıktan sonra ekim veya kasım aylarında yapılacağını dile getiren Gacemer, 2015 yılı performansı ile ilgili bilgiler verdi. Gacemer “2015’te 800 milyon lira ciro ve bin 500 konut satışıyla yılı tamamlamayı hedefliyoruz” dedi. Özellikle yabancıya satılan konutların ihracat girdisi olarak değerlendirilmesinin sektör açısından oldukça önemli olduğunu da belirterek Gacemer “Yabancıya konut satışı bir ihracat girdisidir. Bu kişiler konut alarak ülkeye döviz sokuyor. Bu evleri satarak tekrar ülkelerine dönme oranı çok düşük seviyede. Bu konuyu  gerekli kişilerle bir araya gelerek anlatıyoruz. Kaygıların yersiz olduğunu söylüyoruz. Konut ve Yapı sektörü Türkiye için büyük bir ihracaat kalemidir” diye konuştu.

Fiyatlarda yüzde 10-12'lik döviz zammı

Kurdaki artışları bundan sonraki fiyatlara da yansıtmak durumunda kalacaklarını da belirten Gacemer, fiyatlarda yüzde 10-12 arasında artış yapmak zorunda kalacaklarını aktardı. Uzun zamandır beklenen Şişli Bomonti’deki projeleri Queen Bomonti’nin tanıtımını ilk kez önümüzdeki hafta Cityscape Dubai Fuarı’nda yapacaklarını belirten Gacemer, hem yerli hem de yabancı yatırımcıların büyük ilgi göstereceğine inandığımız Queen Bomonti projelsinin  ‘mimari silueti ve estetiğiyle İstanbul’un simgeleri arasında yer alacağını dile getirdi. Son dönemde siyaset alanında meydana gelen gelişmeleri de değerlendiren Gacemer, sektörün önünü görmesi açısından bu sıkıntılı dönemin aşılmasının önemli olduğunu kaydederek son günlerde gayrimenkul'ün yine yatırım araçları arasında en garantili olacağını ifade etti. Borsa'nın şu sıra pek tercih edilmediğini ve döviz piyasasının riskli olduğunu bildiren Gacemer, bu noktada yine konutun iyiye gideceğini düşündüğünü kaydetti.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.