Site Yönetimleri usulsüz harcamalardan hukuki ve cezai olarak sorumlu Yüksek site aidatları için hesapları inceleyin!

Sitelerde aidatların hızla yükselmeye başlaması kiracıları sıkıntıya sokmaya başladı. Site aidatları kira bedellerini yakalamış durumda. Kakıcı & Şimşek Hukuk Bürosu kurucularından Av. Elvan Kakıcı Şimşek, kiracıların site yönetim hesaplarındaki tüm bilgi ve dokümanları inceleme haklarının olduğunu belirtti.

Özellikle büyükşehirlerde site içi konutlar için en önemli giderlerden birinin aidatlar olduğunu vurgulayan Kakıcı & Şimşek Hukuk Bürosu kurucularından Av. Elvan Kakıcı Şimşek, “Site aidatları oldukça yükseldi. Ev sahiplerinin de, kiracıların da site yönetim hesaplarındaki tüm bilgi ve dokümanları inceleme hakkı bulunuyor. Ancak kiracıların ev sahibi tarafından vekil tayin edilmesi gerekiyor” dedi.

Hem kiracıların hem de mülk sahiplerinin mutlaka kat malikleri toplantılarına katılmaları gerektiğini de belirten Kakıcı Şimşek, “Sitelerin kat malikleri toplantılarına katılım çok önemli. Gerek vekil olarak gerek asil olarak bu toplantılara katılım sağlanmalı. Kişilerin oradaki süreci yakından takip etmeleri, eğer lüks bir harcama görüyorlarsa buna itiraz etmeleri ve incelemeleri büyük önem arz ediyor. Yüksek site aidatının içeriğinde eğer lüks bir harcama varsa, buna itiraz edilmişse ve bu lüks harcama hala aidatlara yansıtılmaya devam ediyorsa bu durumda hukuk mahkemesinden tespit talep edip bu durumu dava edebilirler. Yönetim usulsüz harcamalardan hem hukuki hem de cezai olarak sorumludur.” şeklinde konuştu.

 

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıDicle Elektrik 2025 Sonunda Toplam 16,5 Milyar TL Yatırımı Faaliyet Bölgesine Kazandıracak
    Sonraki yazıYılın Mutfağı Yarışmasının Sonuçları Açıklandı