Sosyal medya üzerinden konut satış başarısı Beyttürk

Sosyal medya üzerinden bulduğunuz bir daireyi, gidip görmeden sadece video ve fotoğraflarına bakarak kredi kartınızla satın aldınız mı?
Hem de başka bir ülkede 🙂

Beyttürk Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman sosyal medya uygulamarı üzerinden konut satıyor. Aynı zamanda Türk Yemen İş Konseyi (Deik) Başkanlığı yapan Muhammet Bey Arap yatırımcıların ilgisi Beyttürk İnşaat’ın ürettiği konutlara çekmeyi başarmış.

Ancak sosyal medya üzerinden yapılan bu satış başarısının arkasında konutların satış ve pazarlamasından da sorumlu Havvanur Barman var. Havvanur Hanım şirketin sosyal medya ile ilgili işlerinin tamamını kalabalık bir ekiple birlikte yönetiyor. Hikayelerini onlardan dinleyelim.

Körfez ülkelerinde özel online satış departmanı

Körfez ülkelerinde bir marka oluşturmak amacıyla yola çıkan Beyttürk İnşaat, Kuveyt, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, İran, Bahreyn, Suudi Arabistan, Lübnan ve Irak’taki müşterileri biraraya getirecek ortak bir projeye imza attı. Beyttürk İnşaat oluşturduğu online satış departmanı ile Körfez ülkelerinden gayrimenkul almak isteyen ve yeni projelerini takip eden potansiyel alıcıları Türkiye’ye getiriyor.

Büyüme hedefini Körfez ülkeleri olarak belirleyen Beyttürk’ün İstanbul, Bursa ve Yalova’da gerçekleştirdiği projeler özellikle Arap konut alıcıları tarafından büyük talep görüyor. Beyttürk’ün Yalova’da Dreamland, Mia Thermal, Beytepe Konakları, Beytepe Plus, Lake 360 ve Çınarcık’ta Beyttürk Orman gibi projeleri bulunuyor. Büyüme hedefini Körfez ülkeleri olarak belirleyen Beyttürk, dijital pazarlamayı etkin ve doğru bir şekilde kullanarak sosyal medya kanallarıyla Arap gayrimenkul alıcılarına portföylerini ulaştırıyor. Facebook üzerinden 1 milyonun üzerinde yabancı takipçiye ulaşan konut sektörünün yenilikçi markası Beyttürk, bugün inşaat başta olmak üzere projelerinde 2. el satış ve kiralama, satış sonrası hizmetler, site yönetimleri ve dekorasyon hizmetleri ile konut sahiplerinin yaşamını kolaylaştırıyor.

Gayrimenkul sektöründe sosyal medyanın farklı bir rekabet ve başarı alanı olduğunu söyleyen  Beyttürk Yönetim Kurulu Üyesi Havva Nur Barman, sosyal medyanın ev ilanları yayınlamaktan yeni müşterilerle iletişim kurmaya dek geniş bir etki gücü yarattığını dile getirdi.  Bir gayrimenkul şirketinin sosyal medya hesabını doğru stratejilerle yönetmesinin kazancına kazanç katabildiğini belirten Barman şunları söyledi:

“Türkiye’de konut sektörüne büyük büyük ilgi gösteren Arap yatırımcılar için şirket olarak amacımız her daim müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet anlayışı olduğu için tek kontakla hızlı ve etkin iletişimle satış öncesi ve sonrasında müşterilerimize mutlu deneyimler yaşatıyoruz. Bu yüzden şu anda en büyük reklam aracı olan sosyal medya platformlarını en doğru şekilde kullanıyoruz. Şirket içinde kurmuş olduğumuz çağrı merkezi departmanımız ile dijital pazarlamaya destek oluyoruz. ‘Müşteriye evi sattık, sözleşmeyi yaptık, işimiz bitti’  mantığıyla hareket etmiyoruz.  ”

Beyttürk Yönetim Kurulu Üyesi Havva Nur Barman : “5 Yıl Önce Çağrı Merkezi Proje Sürecini Başlattık”

Beyttürk’ün Pazarlama ve Satış süreçlerinden sorumlu olan Beyttürk Yönetim Kurulu Üyesi Havva Nur Barman, yabancı yatırımcıya daha kolay bir şekilde ulaşmak için 5 yıl önce çağrı merkezi operasyonları sürecini başlattıklarını dile getirdi.

Tüm iletişim kanallarım sistematik bir şekilde kullanarak uygun alt yapıyla hizmet sunduklarını dile getiren Barman, ” Biz şirket içerisinde kullandığımız kurumsal kayıt sistemlerinden çağrı merkezine kadar tüm sistemi entegre çalıştırıyoruz. Çağrı merkezimizde X kişi çalışıyor. İşimiz sadece satış yapmak değil asıl süreç satıştan sonra başlıyor. Dolayısıyla Bütün adımları en ince ayrıntısına kadar planlıyoruz. Gerçek bir müşteri temsilciliği sunuyoruz. Sadece satış destek hizmeti veren değil satış öncesi ve satış sonrası tüm süreçlerde de müşteriye destek olabilen bir Çağrı Merkezi yapısını oturtmalıyız” diyerek yola çıktık. Bu nedenle sadece satışa destek vermiyoruz. Satış sonrası, Finans ve Pazarlama departmanına destek veriyoruz.” dedi.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.