Sur Yapı’dan Ümraniye’ye iki yeni proje

Yenişafak gazetesinin haberine göre, yeni yapılacak projelerin biri Ümraniye'de 300'e yakın ofis ve 50 civarında mağazadan oluşan Exen İstanbul Ofis ismiyle yükselecek. Şirket yine Ümraniye'de 200-250 konutlu bir başka projeyi devreye alacak. Burada yapılacak konutlar az katlı olacak.

Sur Yapı, Topkapı ve Koşuyolu'nu da yatırım hedefine aldı.  Topkapı'ya yapılacak 300 konutluk proje ulaşım hatlarının kesiştiği bir noktada yer alıyor ve kolay ulaşılabilir biri noktada bulunuyor.  Şirketin ruhsat beklediği ve satışa yakın bir tarihte çıkmayı planladığı bir diğer proje İstanbul-Koşuyolu olarak veriliyor.

Gölbahçe'de Satışlar Yüksek Oranda

Bugüne kadar planladıkları tüm işleri gerçeğe dönüştürdüklerini belirten Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, bu yıl içinde Gölbahçe ve Lavender adlı iki yeni projeyi satışa çıkardıklarını, iki projenin satışlarının da yüksek olduğunu söyledi. Elmas, butik proje olarak Mart 20l6'da satışa çıkan Gölbahçe'de konutların yüzde 80'inin satıldığı dile getirdi. Mayıs ayında satışa çıkan Lavender projesinde de satışa çıkılan ilk 100 konuttan 88'ini şimdiden sattıklarını belirten Elmas, "Biz şirket olarak sattık dediğimiz konutlarda sözleşme imzalanmış demektir. Sözleşme imzalamayıp satış kesinleşmeden sattık demiyoruz. Yoksa bu rakam çok daha yukarıda olurdu. Biz metrekaresi 4 bin lira ile 16 bin lira arasında değişen farklı lokasyonlarda her kesime uygun proje yapıyoruz. Bizden orta gelirli de üst gelirli de konut alıyor. Yaptığımız projelerin hiçbirinde satış sıkıntısı yaşamıyoruz. 
Çünkü kişiye özel ödeme planlarımız var" dedi.

Şirketin yakın zamanda kapılarını ziyaretçilere açtığı Akis İstanbul'a yoğun ilgi olduğunu belirten Elmas "Satışta olan kısımlarda 60'a yakın ofis kaldı. Hızlı bir satış grafiğimiz var. Bir blok için henüz kiralama ya da satış ile ilgili net bir karar vermiş değiliz" ifadelerini kullandı.

Ruhsat Almak Zorlaşıyor

Bürokratik açıdan sıkıntı yaşadıklarını söyleyen Elmas "Yeni yönetmelik mimari ve statik projelerle ruhsat alınmasına imkân veriyor. Ancak her belediyede farklı uygulamalar yapılıyor. Projeleri zamanında satışa çıkmadığımızda zaman kaybıyla birlikte maddi kayıplar da yaşanıyor" dedi.

Sur Yapı bir yandan satışa çıkardığı yeni projelerine odaklanırken bir diğer yandan da inşa edeceği 4 yeni proje için çalışmaları hızlandırdı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, "Orta gelir kesime de üst gelire de hitap eden ev yapıyoruz. Yaptığımız projelerin hiçbirinde satış sıkıntısı yaşamıyoruz. Çünkü kişiye özel ödeme planlarımız var" dedi.

Bahçe Katları Yok Satıyor

Altan Elmas, bahçe katlarını alan kişilerin hem oturmak hem de yatırım için bu konutları tercih edebildiğini söyledi. 
Bahçe katlarının alıcıya villa havasında konut zevkini yaşattığına dikkat çeken Elmas, bu tür evlerin alıcıya aynı zamanda masrafların ortak ödendiği geniş bir peyzaj imkânı sunduğunu aktardı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın