Sürekli büyüyor!

Portföyüne kattığı yeni projeler ile sektöre ve Türkiye ekonomisinde değer yaratmayı hedefleyen Halkbank iştiraki Halk GYO’nun, gayrimenkul portföy büyüklüğü 1,8 milyar TL’yi aştı. Şirketin 2016 yılı Eylül sonu itibariyle özkaynakları 903 milyon TL büyüklüğüne ulaştı. 

Toplam hasılatını bir önceki döneme göre yüzde 10,07 oranında artıran şirketin, ofis, otel binası kiraları ve konut satışlarından oluşan toplam gelirleri ise 60 milyon TL’ye yaklaştı. Şirket, ülke ekonomisinin büyümesine katkı sağlamayı sürdürdü ve yılın ilk dokuz aylık dönemini 29,4 milyon TL net kâr ile tamamladı.

2016 yılı için belirledikleri hedefler doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin, “Şirketimizin ana hedefi, her yıl karlılıkla büyürken ülke ekonomisine katkısını arttıran, karını yatırımcıları ile paylaşan, her paydaşına değer yaratan bir şirket olmaktır. Ülkemiz ve sektörümüzü önümüzdeki dönemde çok başarılı günlerin beklediğine yürekten inanıyor ve portföyümüzü yeni yatırımlar ile büyütmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekonomik büyümeyi ve sektörü destekleyen kampanya ve faiz indirimleri önümüzdeki dönemde de sektörümüze ivme kazandırmaya devam edecektir” dedi.

Kira gelirlerini artırdı

Ticari mülk ağırlıklı portföyünde bulunan İstanbul,  Levent merkezli Park Dedeman Levent Oteli Dedeman Group International’a, Kocaeli, Şekerpınar merkezli Bankacılık Üssü projesinin A Bloğunu Halkbank’a teslim ederek her iki gayrimenkulden kira geliri elde etmeye başlayan Halk GYO, düzenli kira gelirlerini arttırdı. 

Erzurum Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Er Konut İnşaat A.Ş. ile ortak geliştirilen ve Şehrin Gözdesi sloganıyla Erzurum’un merkezinde yükselen ‘Şehristan Konutları’nın inşaat ve satışlarına başlayarak kısa sürede projede önemli bir satış başarısı yakalayan Halk GYO,  Vakıf GYO işbirliği ile hayata geçirdiği İstanbul, Sancaktepe merkezli ‘Bizimtepe Aydos’ konut projesi satışlarına da devam ediyor. 

Şirket, en önemli projesi olan, İstanbul Uluslar arası Finans Merkezi projesi kapsamındaki 46 ve 34 katlı kulelerin inşasına, devam eden ana yüklenici seçimi ihale sürecinin tamamlanması akabinde hızla başlamayı planlanıyor.
 
 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın