100 bin kişiye iş imkanı doğdu!

İstanbul Yeni Havalimanı’nı henüz tamamlanmadan bile fayda sağlamaya başladı. Düz işçi ve personel artışına bağlı olarak, başta muhasebe, İK, finans olmak üzere tüm departmanlarda işe alım yapılacağı duyuruldu. 2017 itibariyle havalimanı işletmeciliği kadrolarında da alımlara başlanacak. Özellikle sivil havacılık konusunda deneyimli CV’ler bekleniyor.

İstanbul Arnavutköy’de 76.5 milyon metrekarelik alana inşa edilen İstanbul Yeni Havalimanı tamamlandığında yıllık 200 milyon üstünde yolcu kapasitesiyle hizmet verecek. Proje 2018 yılında tamamlanacak. Projede, Ekim ayından itibaren 2 bini beyaz yakalı olmak üzere 21 bin 500 çalışan görev alıyor. Havalimanı işletmeye açıldığında ise 100 bin kişiye yeni iş imkanı doğacak.

2017’den itibaren havalimanı işletmesi için de alımlar başlayacak. Terminal işletmeciliğinden bant sorumlularına, güvenlik kadrolarından duty free çalışanlarına, yer hizmetlerinden apron kadrolarına her kademede alım yapılacak. Özellikle sivil havacılık konusunda deneyimli kişilerden CV bekleniyor. 

6 ayda 200 bin beyaz yakalıdan CV alan İYH’nın önceliği yerel istihdama katkı sağlamak. Bu kapsamda, projenin bulunduğu bölge olan; Arnavutköy, Eyüp, Yeniköy, Durusu, Tayakadın, İmrahor, Sultangazi, Ağaçlı, Akpınar ve İhsaniye’den toplam 1.307 çalışan istihdam edilmiş. 

Şu anda devam eden inşaat projesinde başta düz işçiler olmak üzere inşaat mühendisleri, mimarlar ve idari kadrolar aranıyor. Havalimanı açılış döneminde havalimanı işletmesi faaliyetindeki tüm uzmanlık gerektiren Prime Class ve CIP hizmetler, lojistik faaliyetler, mekanik bakım ve onarım birimleri, yangınla mücadele ekipleri, duty-free çalışanları, tüm yer hizmetleri, havalimanı terminal işletmecileri, apron görevlileri, bagaj taşıma sistemleri görevlileri, otopark ve vale birimleri, çevre ve doğa ekipleri, yiyecek içecek alanlarındaki tüm kadrolar, güvenlik, temizlik ve idari işler gibi kadrolar başta olmak üzere, destek kadrolar olarak adlandırılan muhasebe, iş geliştirme, hukuk, bilişim teknolojileri, kurumsal iletişim, havacılık ve havacılık dışı pazarlama ve insan kaynakları gibi kadrolarda alım yapılacak.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.