Ayda sadece 990 TL’ye yatırım fırsatı

126 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen ve Türkiye’de İstanbul’dan Arap yarımadası ve Avrupa’ya uzanan bir coğrafyadan ön talep toplayan Univa Student Residence, 36 bin TL’lik peşinat ve 3 yıl vadeli 990 TL’lik ödeme planı ile öğrenci evi sahibi olma fırsatı sunuyor. ‘Ev alma yurt al’ dönemini başlatan projenin lansmana özel peşin fiyatı ise, 123 bin 500 TL.

Erkanlı Grup, geçtiğimiz yıl Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, ABD’nin en büyük öğrenci evi işletme ve yatırım firması Asset Campus Housing işbirliğiyle Sakarya’da Univa Student Residence adıyla öğrenci evi projesini başlattı. Erkanlı Grup, Türkiye’de mevcut yurt açığının kapatılmasına ve niteliğinin yükseltilmesine katkıda bulunmak amacıyla başlattığı ‘Ev alma yurt al’ dönemini lansmana özel olarak sunduğu kampanya ile destekliyor. Kampanya kapsamında; 36 bin TL’lik peşinat ve 3 yıl vadeli 990 TL’lik ödeme planı ile öğrenci evi sahibi olabilmek mümkün. Projenin lansmana özel peşin fiyatı ise, 123 bin 500 TL.
 
8 yılda kendini amorti ediyor
 
Erkanlı Grup olarak gayrimenkul sektörüne yeni bir enstürman kazandırarak yatırımcılara kazançta sınırları aşan yatırım fırsatı sunduklarını vurgulayan Erkanlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Erkanlı, Univa Öğrenci Evleri projesinin sekiz yıl gibi kısa dönemli amortisman süresiyle rakiplerinden ayrıştığının altını çizdi. Yurt dışında öğrenci evleri projelerinin gayrimenkul sektöründen çok büyük pay aldığını ancak Türkiye’nin bu segment ile henüz yeni tanışmaya başladığını anlatan Erkanlı, projenin kazançlı yatırım olarak sunduğu avantaja ilişkin görüşlerini paylaştı.

Bir öğrenci evinde 3 öğrencinin konumlandırıldığını, öğrenci başına 700 TL’lik bir getir elde edildiği düşünülürse, her öğrenci evinin 2100 TL’lik bir getiri sağlayacağını belirten Erkanlı: “Bu gelirden yüzde 40’lık işletme giderleri olarak kesinti yapılacak, yüzde 60’ı net olarak yatırımcıya kalacak. Böylece yatırımcı, her ay 1260 TL’lik bir gelir elde edecek. Bu elde edilen gelir 8 yılın ardından öğrenci evi için ödenen miktarı geri getirecek. Bu mevcut durumun ötesi de var. Proje tamamlanıncaya kadar konut değerinin lansman fiyatına oranla ortalama yüzde 50 artacağını öngörüyoruz. 15 yılda kiraların da yıllara göre arttığı düşünülünce yatırımın geri dönüş süresinin sekiz yılın altına inmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

126 milyon TL’lik yatırım

Proje kapsamında 29 bin metrekare arsa üzerinde 60 bin metrekarelik inşaat alanına 126 milyon TL’lik yatırımla 45 metrekarelik öğrenci evleri yapılacak. Yaklaşık 2 bin 500 öğrencinin kalabileceği proje, 810 adet bağımsız birimden oluşuyor. Lansmana özel peşin 123 bin 500 TL’den satılan projenin 2018 eğitim-öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor. Projenin işletmesi ise, 15 yıl boyunca Erkanlı Grup ve Asset Campus tarafından yapılacak.
 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın