Tarihi kampanyada kaç adet konut satıldı?

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO 2017 yılının ilk çeyrek satış rakamlarını açıkladı. Güçlü Türkiye için Birlik Vakti kampanyasının da katkısıyla ilk çeyrekte 2 milyar 878 milyon TL değerinde, 2 bin 833 adet bağımsız bölümle rekor satışa imza atıldı. 1 Şubat’ta başlayıp 31 Mart’ta sona eren kampanyanın ilk ayında 943 adet bağımsız bölüm satılırken, Mart ayında bu rakam neredeyse iki katına çıkarak bin 779’a ulaştı.
 
Yatırımcılara teşekkür etti
 
Satış rakamlarını değerlendiren Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “20 yıla kadar uzayan vadelerle Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti kampanyamızı yaptık. Şimdi tabloya baktığımızda gerek genel anlamda ilk çeyrek sonuçlarımızdan, gerekse kampanya kapsamında çıkan sonuçlarımızdan memnuniyet duyuyoruz.  Şüphesiz bu başarının arkasında Güçlü Türkiye için çağrımıza kulak vererek, ülkesine güvenen vatandaşlarımız yer alıyor” dedi. Kurum, Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti kampanyası ile 2 milyar 801 milyon TL değerinde 2 bin 722 konut satışı gerçekleştirdiklerini söyledi.
 
En çok satış yapan ilk 3 proje
 
Tarihi kampanyada satış adedine göre en çok satış yapan ilk 3 proje; 610 adet bağımsız bölüm ile Nidapark Küçükyalı olurken, bu projeyi 219 adet bağımsız bölüm ile Validebağ Konakları ve 209 adet bağımsız bölüm ile Ağaoğlu Maslak 1453 İstanbul projesi takip etti.
 
Hedef: 8 Milyar TL satış
 
2017 hedefini ileriye taşıyan Emlak Konut GYO, satış rakamını bu yıl 8 Milyar TL seviyesine getirmeyi planlıyor. Yıl içerisinde 1.279.513 metrekare satış planlayan şirket, toplamda 9 bin 900 bağımsız bölümün satışını gerçekleştirmeyi hedefledi.
 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.