Taşlıbayır’a kentsel dönüşüm onayı

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in büyük önem verdiği depreme dayanıklı ve sağlıklı kentleşme, Taşlıbayır’da başlayacak. Kentsel dönüşüme yönelik İmar Planları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından daha önce onaylanan Orta ve Dumlupınar Mahalleleri Taşlıbayır Bölgesinde parselasyon çalışması da tamamlandı. Pendik Belediyesi tarafından oluşturulan imar parselleri, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü ile iki mahallenin muhtarlığında 22 Mart-22 Nisan tarihleri arasında askıya çıkarıldı. 

TESCİL İŞLEMİ GERÇEKLEŞECEK

Askı süresi içinde vatandaşlardan gelecek itiraz ve talepler Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından değerlendirilerek uygun görülen değişiklikler yapılacak. Ardından Tapu Kadastro ve Sicil Müdürlüklerinde tescil işlemi gerçekleşecek. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından bölge yapılaşmaya açılacak. 

YAŞANABİLİR ÇEVRE PLANLANIYOR

Yeni planda köhnemiş yapı dokusundan arındırılan binaların, depreme dayanıklı hale gelecek şekilde yapılması ve sağlıklı, yaşanabilir bir kentsel gelişme sağlanması amaçlanıyor. Ulaşım ve trafik sorununun çözümüne yönelik yeni yol güzergâhları ve kavşaklar oluşturuldu. Yeni planlarla binaların otopark sorunu da çözülecek.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın