Temaşehir Konya meydana çıkıyor

 Konut GYO’nun, Konya’nın en değerli bölgesi Meram’ın merkezinde inşa edeceği ve kentin ilk ve tek gelir paylaşım modeli projesi ‘Temaşehir Konya’ projesinin merakla beklenen detayları gün yüzüne çıkmaya başladı. ‘Temaşehir’, Meram’da yepyeni bir şehircilik konseptiyle yükseliyor. 728 konut ve 152 dükkan ve mağaza biriminden oluşan ‘Temaşehir’ karma projeler kategorisinde yer alıyor.

‘Temaşehir’, 30 bin metrekare yüzölçümlü meydan ve meydanın çevresinde sıralanmış dünyaca ünlü markalar ile prestijli Türk markalarının yer aldığı 42.Cadde adı verilen cadde dükkanları, mağaza ve restoranları, modern tasarımlı cami, park alanı, gençlik ve kültür merkeziyle birlikte modern şehircilik unsurlarını bir arada sunacak.
Proje alanına girişin iki ayrı noktadan özel tasarlanmış kemerli giriş taklarıyla sağlanacak olması projeye ayrı bir değer katıyor. Selçuklu mimarisinden esintiler taşıyan projenin mimarisinde Yüksek Mimar Uğur Özgüven ve ekibinin imzası bulunuyor. Ön talep toplama sürecindeki projenin lansman tarihi önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Projede 130 metrekare ile 370 metrekare arasında değişen büyüklüklerde 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 ve 6+1’den oluşan 5 tip daire seçeneği sunuluyor. Daire içi tasarımlarda ödüllü iç mimarların görev aldığı Temaşehir Konya’da 5+1 ve 6+1 tip dairelerin her birinin içinde özel Türk Hamamı yapılmış olması dikkat çekiyor. Kapalı yer altı otoparkından dairelere asansörle erişilebiliyor.
Peyzaj projesinde Oktan Nalbantoğlu imzası taşıyan ‘Temaşehir Konya’, özel olarak tasarlanmış su göletleri, anti-stres yansıma havuzları, özel aydınlatmalı su göleti üzerinde kurulmuş ahşap localarda ailece özel oturma alanları oluşturuluyor. Peyzaj alanında ayrıca doğal çim tepecikleri, anti-stres çakıl taşı bahçeleri, maket tekne havuzu, iskeleler, okuma bahçesi, özel tasarım çocuk oyun alanları, bisiklet ve yürüyüş parkuru gibi özel detaylara yer veriliyor.

Sosyal ve sportif aktivite zenginliğiyle dikkat çeken projede iki ayrı sosyal tesis binası yer alıyor. TemaFİT sport club bünyesinde bay ve bayanlar için ayrı ayrı olmak üzere toplam 4 kapalı yüzme havuzu, 4 Türk hamamı, 4 sauna ve 2 fitness salonu bulunuyor. İsmini Tik ağacı oturma terasından alan TemaTİK kafe site sakinlerine keyifli ve huzurlu bir ortam sunuyor. İçerisinde play station odası, vitamin bar gibi ünitelerin bulunduğu sosyal tesis binasında ayrıca taziye, doğum günü, nişan, kına gibi özel gün ve etkinlikler için kullanılacak TemaVIP salon yer alıyor.

Tam anlamıyla markalı şehir konseptine uygun tasarlanan projede şimdiden TemaTaksi olarak adlandırılan bir de taksi durağı planlanıyor. Konya Metro projesinin de güzergahı üzerinde bulunan ‘Temaşehir’ aynı zamanda YHT garına da oldukça yakın bir mesafede yer alıyor.

‘Temaşehir Konya’ projesini 700 milyon lira ihale bedeliyle hayata geçirdiklerini belirten Torkam İnşaat İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli; ‘‘Proje şehrin en değerli bölgesinde yer alıyor. Burası yaşayan kitlesi ve imajıyla çizgisi yüksek ve özel bir bölge olarak dikkat çekiyor. Emlak Konut gibi dünya devi bir marka ile birlikte hazırladığımız projede ayrıcalıklı yaşamı, kaliteyi ve gündelik hayatı daha keyifli hale getirecek detayları birlikte sunuyoruz. Konya’ya yakışır bir ‘’şehir’’ konsepti kazandıracağımız için çok heyecanlı ve gururluyuz. Satışa henüz sunulmamış olmasına rağmen projemize yurtiçi ve yurtdışından yoğun ilgi gösteren Konya’lı hemşehrilerimiz ile Emlak Konut projelerinden konut satın alarak yüzde 50 ile yüzde 150 arasında prim sağlamış yurt genelinden yatırımcı müşterilerimiz bizlerin heyecanını daha da arttırmaktadır.’’ dedi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.