Temaşehir Konya projesinin ayrıntıları

Temaşehir Konya'da geniş, ferah, yüksek standartlı daire seçeneklerinin yanı sıra zengin sosyal donatı alanları, su öğeleri, yüzer localar, kapalı yüzme havuzları, tematik peyzaj alanları, çocuklar ve yaşlılar için oyun ve dinlenme alanları, cafe, restoran, kreş, taziye evi gibi pek çok ayrıntı yer alacak.

Selçuklu Mimarisinden İzler Taşıyacak

Proje geliştirme sürecinde yapılan araştırmalar ve anketlerle Konyalıların öneri ve beklentileri, daire planlarından seçilen malzemelere hatta ürün renklerine kadar pek çok ayrıntıda projeye uyarlanırken, Temaşehir Konya'nın modem mimari unsurlarla birlikte Selçuklu mimarisinden de izler taşıyacağı belirtiliyor.

Temaşehir Konya projesi kapsamında 42.Cadde adı verilen ve dünyaca ünlü markalara ait mağazaların ve restoranların yer alacağı cadde, çarşı konsepti ve Konya için yeni bir sembol alana dönüştürülmesi hedeflenen 20 bin metrekarelik bir meydan, tematik havuz, saat kulesi, Cami, park, gençlik ve kültür merkezi yer alacak. 42. Cadde yaklaşık 500 metre uzunluğunda cadde boyunca tasalanmış mağaza ve dükkanlardan oluşacak.  Projenin lansmanının yakın zamanda yapılacağı öğrenildi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.