Terör mağdurlarına konut müjdesi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Diyarbakır'da terör örgütünden temizlenen ilçelerdeki mağdur vatandaşlara mağduriyetlerinin giderilmesi için birkaç alternatif sunulacağını belirtti. Bölgede eskiden evi olan ve evi teröristler tarafından yıkılan vatandaşlara o evin bedelini devletin ödeyeceğini belirten Bakan Özhaseki, Devlet'in ayrıca  Diyarbakır Belediyesinin de onayladığı koruma amaçlı imar planına uygun olarak 'evinizi yapın' diyeceğini belirtti. Bakan Özhaseki, mağdur vatandaşlara ikinci bir hak olarak TOKİ tarafından çevrede yaptırılan  2+1, 3+1 planındaki güzel evlerden verilebileceğini söyledi.

Diyarbakır'da toplam 2 bin 657 adet konutun inşasına başlandığını da aktaran Bakan Özhaseki, yakında 750 konutun da yapımına başlanacağını ayrıca, bu yıl sonuna kadar 2 bine yakın konutun da teslim edileceğini belirtti.

Tüm bu seçenekleri kabul etmeyen vatandaşların da kendilerine Mardin'den, Şanlıurfa'dan hatta İstanbul'dan ev verebileceğini de hatırlatan Bakan Özhaseki, bu seçenekte de vatandaşın eski evinin değerine eş olan evlerle takas yapılacağını vurguladı.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.