TOKİ 50 bin sosyal konut projesi emeklileri güldürecek

TOKİ tarafından 67 ilde satışa çıkarılan 50 bin ucuz sosyal konut için başvuru süreci devam ediyor. Ucuz konutta şimdi sıra emeklilerde. Bu haktan faydalanmak isteyen emekliler 5 Nisan tarihine kadar müracaat edebilecek.

TOKİ tarafından 67 ilde satışa çıkarılan 50 bin ucuz sosyal konut için başvurular devam ediyor. Konutlara şu ana kadar 100 binlerce talep geldi. Posta gazetesinde yer alan habere göre, Halkbank ve Ziraat Bankası şubelerindeki yoğunluk da bunu gözler önüne seriyor. Kampanyadan faydalanmak için başvuru tarihlerinin kaçırılmaması gerekiyor. 6-22 Mart 2019 arasında hiç evi olmayan ve bulunduğu ilde en az 1 sene oturanlar başvuru yaptı. TOKİ 50 bin sosyal konut başvuru işlemleri 5 Nisan’a kadar devam edecek.

TOKİ 50 bin sosyal konut projesine 5 Nisan’a kadar müracaat edilecek

Ucuz konutta şimdi sıra emeklilerde. 12.5 milyon emeklinin çoğu konut sahibi değil. TOKİ 50 bin sosyal konut projesinden emeklilere de pay ayrılacak. Bu haktan faydalanmak isteyen emekliler 5 Nisan tarihine kadar başvurabilecek. 2 oda 1 salon daireler için 500 lira, 3 oda 1 salon daireler için 1000 lira başvuru bedeli ödenecek. Başvurusu toplanacak konutların ihalesi gerçekleştirildikten sonra satış fiyatları belirlenecek. Başvuru sahipleri arasında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ilan edilecek tarihte ‘Hak Sahibi Belirleme’ kurası çekilecek. 50 bin konut için en düşük fiyat 116 bin 400 TL, başlangıç taksitleri de 388 TL. 3+1 konutların fiyatları 170 bin 720 TL’den başlıyor. Vade ise 20 yıla kadar uzuyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.