Konut ve çeyiz hesabı uygulamasında devlet katkısı arttı

Konut ve çeyiz hesabı uygulamasına devlet katkısı arttı. Gençler evlenirken 9 bin lira, ev alırken 25 bin lira destek alabiliyor.

Devletin evlenmek için hazırlanan gençlere destek vermek amacıyla hayata geçirdiği çeyiz hesabı uygulamasına devlet katkısı oranı ve destek üst limiti arttı. Düzenli ödeme süresi 36-47 ay olanlarda devlet katkısı oranı yüzde 10’dan 20’ye, azami katkı tutarı da 6 bin 500 liraya çıktı. Takvim Gazetesi haberine göre ödeme süresi 48-59 ay olanlarda da devlet katkısı oranı yüzde 15’ten yüzde 22’ye, azami katkı tutarı ise 7 bin 500 liraya yükseltildi. Ödeme süresi 60 ay ve üzeri olanlarda ise devlet katkısı oranı yüzde 25, azami katkı tutarı 9 bin lira oldu.  Bankadan açılan çeyiz hesabında 3-5 yıl birikim yapıp 27 yaşından önce ilk evliliklerini yapanlara 9 bin lira devlet desteği veriliyor. Konut ve çeyiz hesabı ile bankada hesap açıp 3-5 yıl düzenli birikim yapanlara, ilk evini aldıklarında 25 bin liraya varan devlet katkısı veriliyor.

Yeni evlenecek çiftler çeyiz hesabı uygulaması desteğinden faydalanabilecek

27 yaşından önce evlenecek olan gençlere 9 bin lira devlet desteği verilirken, düzenli birikim yapan evlenecek olan çiftlere ise 25 bin TL’ye kadar devlet desteği verilecek. Yeni evlenecek genç çiftler çeyiz hesabı uygulaması desteklerinden ayrı ayrı faydalanıp 68 bin lira devlet katkısı alabilecek.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.