TOKİ’nin Küçükçekmece’deki arsasına 900 milyon lira teklif

TOKİ’nin Küçükçekmece ilçesi Kartaltepe Mahallesi’ndeki 20 bin 776 metrekarelik arsasının gelir paylaşım modelli ihalesinin ikinci oturumu tamamlandı. 
İhalenin ikinci oturumuna katılan beş firmadan, arsa satış karşılığı toplam satış gelirine 900 milyon, idare payı gelirine 324 milyon lirayla en yüksek teklif Torkam İnş. & Nar Kentsel Dönüşüm İş Ortaklığı’ndan geldi.

20 BİN 776 METREKARE 

TOKİ’nin Küçükçekmece ilçesi Kartaltepe Mahallesi’ndeki 20 bin 776 metrekarelik arsası için yapılan ihalesinin ikinci oturumuna katılan beş firmadan Torkam İnş. & Nar Kentsel Dönüşüm İş Ortaklığı’nca, arsa satış karşılığı toplam satış geliri için 900 milyon lira, idare payı geliri için 324 milyon lira teklif sunuldu. Küçükçekmece’deki 20 bin 776 metrekarelik alan için TOKİ tarafından düzenlenen ihalenin ikinci oturumu tamamlandı.

İHALEYE KATILANLAR

İhaleye Makro İnş, Ak Yapı İnş, Fuzul Yapı İnş.& Al Zamil Gayrimenkul & Seha İnşaat İş ortaklığı ve Gül Yapı & Çebi Yapı İş Ortaklığı ve Torkam İnş. & Nar Kentsel Dön. İş Ortaklığı katıldı. Gelir paylaşım modeliyle yapılan ihalenin ikinci oturumuna katılan beş firmadan Torkam İnş. & Nar Kentsel Dönüşüm İş Ortaklığı, arsa satış karşılığı toplam satış geliri için 900 milyon lira, idare payı geliri için 324 milyon lirayla en yüksek teklifi verdi.

ARSA YATIRIMCILARA FIRSAT SUNUYOR

TOKİ Başkanı Ergün Turan,  D100 Karayolu’nun hemen yanında yer alan arazinin, Sefaköy metrobüs durağına çok yakın ve ulaşım hattının kesiştiği noktada olduğunu belirtti. “Arsamızın ulaşım yollarına yakın olması, bölgenin çeşitliliği, alt yapısı tamamlanmış bölgede bulunması yatırımcılarımız için yeni bir fırsat sunuyor.” diyen Turan, arsanın merkezi konumda olması nedeniyle ihaleye ilginin yoğun olduğunu söyledi.

TİCARİ KABİLİYETİ ÇOK YÜKSEK

Turan, arsanın yakınındaki üniversiteler ve yanındaki transfer merkezi nedeniyle bölgede yoğun yaya sirkülasyonu olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: “Bu alan ticari kabiliyeti çok yüksek bir konumdadır. Arsa üzerinde geliştirilecek projeler ile yeni bir istihdam sağlayıp bölgemizin gelişimine katkı sağlayacaktır. İstanbul Küçükçekmece Kartaltepe Mahallesi’nde bulunan 20 bin 776,34 metrekare Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı modeliyle yapılan ihale sonrası arsa üzerinde konut ve ticaret alanı projesi geliştirilecek. İhaleyi kazanan firma, arsa üzerinde proje geliştirecek, elde ettiği gelirin satışta belirlenen oranını da arsa payı olarak TOKİ’ye verecek.” TOKİ’nin kendi finansal kaynağını oluşturduğuna dikkati çeken Turan, Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı modeli ile konut üretmek için finansal kaynak sağladıklarını, böylelikle dar gelirli ve konuta erişmekte zorlanan vatandaşların konut ihtiyacını karşıladıklarını sözlerine ekledi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.