TOKİ indirim kampanyası başvuruları 21 Mart’ta başlayacak

TOKİ borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için başlattığı indirim kampanyasına başvurular 21 Mart-19 Nisan tarihlerinde yapılacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı’nca borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için başlatılan indirim kampanyasına başvurular 21 Mart-19 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Anadolu Ajansı haberine göre, TOKİ borcu erken kapatarak tapusunu almak isteyenlere indirim kampanyası sunuyor. Buna göre, 2019 yılı içerisinde peşin ödemelerde yüzde 22 oranında indirim uygulanacak. Kampanyadan 210 bin konut ve iş yeri alıcısı faydalanacak. Yüzde 22 indirim kampanyası kapsamında tüm borçlarını kapatamayacak vatandaşlar faydalanabilecek. Borcun tamamını ödemeyen vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirimden yararlanabiliyor.

TOKİ indirim kampanyası son başvuru tarihi 19 Nisan

TOKİ indirim kampanyası son başvuru tarihi 19 Nisan olarak belirlenirken, kampanyadan faydalanmak isteyenlerin 21 Mart-19 Nisan tarihlerinde ilgili bankaya müracat etmesi gerekiyor. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranı yapılacak. İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru yapmasıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun olmaması gerekiyor. Kampanyadan, satışları 2017 yılı sonuna kadar yapılmış ve geri ödeme taksiti 2017 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri faydalanacak. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmedi. Kampanyadan yararlanmak isteyenler, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.