TOKİ İstanbul’da nereye konut yapacak?

Toplu Konut İdaresi sosyal konut projelerine devam edecek. İdarenin gündeminde İstanbul'da yeni projeler var. TOKİ Başkanı Ergün Turan,  İstanbul Anadolu Yakası'ndaki Tuzla bölgesinde yeni üretimleri olacağını belirtirken, "Kayabaşı, Hadımköy, Silivri tarafında yeni konut alanı sunacağız. Önceliğimiz, kentsel dönüşümde belli alanları kullanmak ama 2017'de sosyal konut arzımız da olacak" dedi. 

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan ayrıca İstanbul'da fiyatların şehrin merkezi yerlerinde hâlâ düşük olduğunu da belirterek "İstanbul, marka değeriyle kıyaslandığında Londra'dan, Paris'ten ayrı düşünülemez. Belli bölgeler için rakamların daha da yükseleceği kanaatindeyim" diye konuştu. 

FİYAT DAHA DA YÜKSELİR

İngiltere merkezli bir şirketin Küresel Emlak Fiyat Artış Raporu'nda Türkiye'nin birinci sırada yer aldığının hatırlatılması üzerine TOKİ Başkanı Turan şunları söyledi: "İstanbul'da fiyatların özellikle belli bölgelerde, şehrin merkezi yerlerinde hala düşük olduğu kanaatindeyim. İnşallah bu zor günleri aşacağız. Aştığımızda da İstanbul'un o zaman bugün olduğu rakamlardan çok daha kıymetlendiğini göreceğiz. 'İstanbul kıymetleniyor' yakınması doğru değildir, Türkiye'nin de itici gücüdür. İstanbul, Türkiye'nin en önemli markasıdır. Rakamların, emlakta, daha da yükseleceği kanaatindeyim."

SADECE ÖZEL SEKTÖRLE OLMAZ

Turan, kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili de şunları aktardı:

"Kamu aktif rol almazsa sadece özel sektör eliyle kentsel dönüşüm yapılamaz. Her alanda para kazanılamaz, para kazanmaya çalıştığında yaşanılamaz hale gelen imarlar oluşuyor. Onun için TOKİ olarak, başlayacağımız ihale aşamasında işler var."

LOJMANIN YÜZDE 65'İ PARK OLDU

Zeytinburnu'ndaki askeri lojmanların yüzde 65'inin bölge parkı yapıldığına işaret eden ErgünTuran, TOKİ'nin İstanbul'a yeni dönemde yeşil alan kazandırma çalışmaları olacağını da duyurdu. 

TURAN, FETO darbe girişiminin ardından kışlaların şehir dışına taşınmasında ortaya çıkan yeni bina ihtiyacının karşılanmasında Milli Savunma Bakanlığı'nın en önemli paydaşı olduklarını söyledi. Turan, "Bu inşaatların yapımı konusunda biz varız, inşallah bir hafta-15 gün içinde inşaatına başlayacağımız yerler var" dedi. 

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.