TOKİ, RTÜK için yeni bina yapacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, (TOKİ) radyo ve televizyon yayınlarının denetlenmesi ve düzenlenmesinden sorumlu RTÜK için Beşiktaş ilçesinde yeni bir bina inşa edecek.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) RTÜK için Beşiktaş’ta hayata geçireceği binanın ihalesi 24 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. RTÜK İstanbul Temsilciliği’nin faaliyet göstereceği bina, Gayrettepe (Dikilitaş) Mahallesi Yıldız Posta Caddesi’nin güney paralelindeki Vefabey Sokak üzerinde bulunan 551 metrekare büyüklüğündeki arsa üzerinde hayata geçirilecek. Habertürk’te yer alan bilgilere göre RTÜK İstanbul Temsilciliği’nin mülkiyetinde bulunan bina 2016 yılında yıkılmıştı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2015 yılında onaylanan imar planı değişikliği ile birlikte söz konusu arazinin imar planı, ticaret – konut alanından, resmi kurum alanına alınmıştı. TOKİ projeleri dahilinde RTÜK adına yapılacak olan yeni binanın ihalesi 24 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. İhale şartnamesine göre, iki bodrum, yedi normal kattan oluşacak yeni bina 500 günde tamamlanacak. Konvansiyonel kalıp sistemiyle yapılacak bina, yaklaşık 2 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olacak. Bina ile birlikte altyapı ve çevre düzenlemesi de yapılacak.

TOKİ RTÜK projesi zengin donatılara sahip olacak

TOKİ RTÜK projesi içerisinde temel birimlerin yanı sıra, toplantı salonu, üst kurul toplantı salonu, başkanın odası, uzman odaları, temsilci odası, radyo kayıt odası, arşiv, bilgi-işlem, idari birimler, yemekhane, bay-bayan mescitler, sekreterlik, çay ocağı, otopark gibi birimler yer alacak.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.