TOKİ’den Şırnak’a bin 268 konut!

Şırnak’taki çatışmalar nedeniyle evleri ağır hasar gören ve yıkım kararı verilen vatandaşlar için Gazi Caddesi’nde TOKİ tarafından yapılması planlanan bin 268 konut ve 116 iş yeri için çalışmalar başladı. İçişleri Bakanlığınca KHK ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer ilk çalışmayı yerinde izledi.

2 etaptan oluşuyor

Çalışmalarla ilgili bilgilendirmede bulunan Bedirhanoğlu, birinci etap TOKİ’nin yer tesliminin yapıldığını söyleyerek, “Şuana kadar 3 buçuk  aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi, TOKİ'nin birinci etap ve ikinci etap ihaleleri tamamlandı ve yer teslimleri yapıldı. Mevsim koşullarının biraz istediğimiz seyirde olmaması nedeni ile çok hızlı başlayamadık ama bugün itibarı ile kazmayı vurduk” dedi.

Önümüzdeki yıl teslim edilecek

Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer ise kent genelinde toplam 6 bin 500 konut ve bin iş yerinin yapılacağını hatırlatarak, “İki etapta toplam bin 268 konut, 116 iş yeri var. Bu konutların birinci etap çalışması bugün başlandı. İkinci etabın çalışması da ümit ediyoruz ki bir hafta gibi kısa bir süre içinde başlayacak ve konutların teslim süresi de bir sene gibi kısa bir sürede gerçekleşecek” şeklinde konuştu.
 
 
 
 
 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın