TÜRK MOBİLYA MARKALARI ÇİN ÜZERİNDEN DÜNYAYA AÇILIYOR

Hem ulusal hem de uluslararası iş birlikleriyle Türkiye mobilya sanayisinin gelişimini ve küresel pazarda daha fazla söz sahibi olunmasını destekleyici faaliyetleri bulunan Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), 18- 21 Mart tarihleri arasında Çin’de düzenlenecek “CIFF Guangzhou” Fuarına katılarak Türk Mobilya Sanayii’ni dünyaya tanıtacak.

Dünyanın en büyük mobilya fuarı organizasyonuna katılım sayesinde Türk Mobilyacılarının ithalalat ve ihracat rakamlarında büyük artış sağlanacağı öngörülüyor. MOSDER de fuarda, güçlü global markaların tasarımlarını sergileyerek, Türk mobilyasının imajını ve sektörün itibarını güçlendirecek. CIFF Guangzhou fuarı, Türk mobilya sektörünün değişen ve gelişen yüzünü göstermek için çok önemli bir fırsat olacak. Fuara katılan MOSDER üyesi olan markalar bu fuarda uygun fiyatlı, özgün tasarımlı ve yüksek kaliteli ürünlerini sergileyecek. “Önümüzdeki 5 yıl içinde dünyada ilk 10 ihracatçı ülke içinde olacağız” Fuara katılım hakkında MOSDER Başkanı Ramazan Davulcuoğlu şu açıklamalarda bulunuyor; “MOSDER olarak hedefimiz dünyadaki en büyük ilk 7’nin içinde olmak. Son 2 yıldır %20 büyüyen ihracatımızı ve aynı büyümenin bu yılda olacağını dikkate aldığımızda önümüzdeki 5 yıl içinde dünyada ilk 10 ihracatçı ülke içinde olacağımızı öngörüyoruz. Türkiye’de çok canlı bir pazara sahibiz. Bundan aldığımız güçle de Çin’deki fuara 11 Türk firması birlikte katılıyoruz. Orada hem Türk mobilyasının tasarım ve kalitesini, hem de lokum kahve gibi Türk ikramlarının lezzetini gözler önüne sereceğiz. Tüm dünyada aranan, istenen Türk mobilya stilini oluşturmak da asıl hedefimiz. Bu anlamda tasarımcıları özellikle destekliyoruz. Türk Mobilya üreticileri cesaret göstererek, Çinli mobilya üreticileri ile aynı sahada Dünya’ya mobilya satmak için Çin’de boy gösterecekler.” Fuarla eş zamanlı olarak fuar alanı içinde ve dışında yoğun olarak bilboard ve ilanlar ile fuara gelen yerli ve yabancı konuklara Türk Mobilya markaları tanıtılacak. Fuarda 1004 m2 alana sahip olacak MOSDER, bu önemli fuar ile Dünya’nın her köşesinden çok sayıda ülkeye ulaşabilmeyi hedefliyor. Fuara Katılan MOSDER Üyesi Markalar ise; İpek Mobilya, Mondi, Alfemo, Doğtaş, Yağmur, Rendi, Konfor, Çilek ve  Yataş.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıTrump Towers Alışveriş Merkezi’nde herşey hazır!
  Sonraki yazıTOKİ’DEN 240 AY VADE İLE KONUT SATIŞI
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın