Türkiye’nin Gayrimenkul Liderleri ödülleri sahiplerini buldu

0

Capital ve Ekonomist dergileri tarafından, bu yıl ikinci kez verilen Türkiye’nin Gayrimenkul Liderleri ödüllerinden ikisi Dağ Mühendislik’in oldu.

Capital ve Ekonomist dergileri tarafından düzenlenen Türkiye’nin Gayrimenkul Liderleri (Real Estate Stars) ödül töreninde ödüller sahiplerini buldu. Ödüller, ‘2017 Yılında Türkiye’nin Adet Bazında En Çok Konut Projesi Yürüten İlk 10 Şirketi’, ‘2016 Yılında Ciro Bazında Türkiye’nin En Çok Satış Yapan İlk 10 Şirketi’, ‘2016 Yılında Adet Bazında Türkiye’nin En Çok Proje Üreten İlk 10 Şirketi’ ve ‘2016 Yılında Adet Bazında Türkiye’nin En Çok Satış Yapan İlk 10 Şirketi’ olmak üzere dört ayrı kategoride verildi.

Buna göre 2016 yılında ‘Türkiye’nin Ciro Bazında En Çok Satış Yapan İlk 10 Şirketi’ sıralamasında, 850 milyon TL tutarındaki ciro rakamı ile üçüncü olan Dağ Mühendislik, bu kategoride ödül almaya hak kazandı. Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dağ bu kategoride verilen ödülünü Capital ve Ekonomist Dergisi Genel Yayın Direktörü Rauf Ateş’in elinden aldı.

2016 rakamlarına göre adet bazında ‘Türkiye’nin En Çok Proje Üreten İlk 10 Şirketi’ sıralamasında 1.850 adetlik konut üretimi ile başarılı şirketler arasında yerini alan Dağ Mühendislik bu kategoride de ödül aldı. Dağ Mühendislik’in bu kategorideki ödülünü ise Yönetim Kurulu Üyesi Ergin Dağ aldı.

İlk günkü heyecanla projeler geliştiriyoruz

Ödül töreninde bir konuşma yapan Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dağ, Bu ödülleri almaktan gurur duyduklarını belirterek, “Dağ Mühendislik olarak çeyrek asırlık bir firma olmamıza rağmen geçen bu sürede 2 milyon metrekarelik inşaat alanında, 12.000’in üzerinde konut, ticari ünite ve alışveriş merkezi inşaatı üretimi gerçekleştirdik. İlk günkü heyecanla yeni projeler geliştirmeye devam ediyoruz. Bu ödüller, bizleri daha iyi projeler geliştirmeye teşvik ettiği gibi sektörün vizyonunun gelişmesine de olumlu katkı yapmakta. O nedenle Dağ Mühendislik olarak bu tür etkinliklere özel önem veriyoruz” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın