Türkiye’nin Master Planlı İlk Dönüşüm Projesi

Ilgın İnşaat’ın Gaziosmanpaşa Belediyesi işbirliğiyle hayata geçireceği ilk master planlı dönüşüm projesi We Haliç düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. 11 blokta bin 57 daire ile 27 ticari üniteden oluşan proje bölgede büyük ölçekli bir değişim ve yenilenme hareketi olarak dikkat çekiyor.

Ilgın İnşaat’ın, Gaziosmanpaşa Belediyesi ortaklığıyla sektöre kazandırdığı Türkiye’nin master planlı ilk dönüşüm projesi olan WE Haliç, düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Toplantıda konuşan Ilgın İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yanmaz, WE Haliç ile hızlı bir gelişim süreci içerisinde bulunan bölgenin değişimine sağladıkları için son derece mutlu olduklarını kaydetti. Yanmaz, “WE Haliç ile bölgeye 1,2 milyar liralık büyüklüğe sahip, büyük ölçekli bir değişim ve yenilenme hareketi getirmenin mutluluğu ve haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

Kentsel dönüşüm önerisi

Türkiye’deki konut stokunun master plan kapsamında dönüşmesi gerektiğine dikkat çeken Yanmaz, “Türkiye’de beklenen bir deprem gerçeği var. Yerel ve anakent yönetimlerinin müteahhit firmaların dirsek teması halinde olup, Türkiye’nin dönüşümünde etkin rol almaları gerekiyor. Buradaki dönüşümü yaparken sadece bina bazında değil, ada bazında dönüşümün; master plan çerçevesinde yapılması gerekiyor. Bunun en güzel örneğini biz WE Haliç Projesi’yle başlattık” diye konuştu.

Projelerin önü açılacak

Bölgede 400 tane gecekondu bulunduğunu ve tüm hak sahiplerinin bu bölgede yaşama imkanı olacağını belirten Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ise, “Bu projemiz ilçemize, mahallemize, o bölgemize bir güzellik katacak. Bu projenin hayata kavuşmasıyla bundan sonra yapacağımız projelerinde önünü açmış olacağız” dedi.

Ilgın İnşaat Satış ve Pazarlama Koordinatörü İlhan Kaya da projeyle ilgili şu bilgileri verdi: “WE Haliç projesi Gaziosmanpaşa’da, Eyüp sınırına komşu konumuyla ön plana çıkıyor. Projemiz konut, bulvar ve çarşı konseptinde yükseliyor. WE Haliç 11 blokta bin 57 daire, 27 ticari ünite ile toplamda bin 84 bağımsız birimden oluşuyor. Projemizde stüdyo daireden 5+1’e kadar daire seçeneği mevcut. Daire büyüklüklerimiz ise 50 metrekareden başlayıp 290 metrekareye kadar uzanıyor”

7 farklı ödeme seçeneği

Projede lansmana özel konut almak isteyenler için bir kampanya başlatıldı. Düzenlenen kampanya kapsamında konut alıcılarına 7 farklı ödeme seçeneği sunuldu. Kampanyada 12 ay taksit erteleme ve WE Ilgın Finans Modeli’yle yüzde “0” 48 ay taksitli ödeme seçenekleri yer alıyor.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.