Türkler Amerika’da 1 milyar $’lık ev aldı

ABD'de gayrimenkulün kira geliri yatırım yapılan bölgeye göre aylık 18 bin dolara çıkıyor.  Gayrimenkulün kira gelirleri ile amorti edilme süresi Türkiye 'de 20-25 yılı bulurken Amerika'da bu süre 8-10 yıla kadar iniyor.

Dünya gazetesinin haberine göre, geri dönüş sürelerinin daha kısa olması ve yüksek kira getirisi Amerika'yı Türkler için cazip kıldı. Amerikalı inşaat ve satış şirketi Lennar'ın Türkiye ve Ortadoğu'da pazarlamasını üstlenen Proje Beyaz Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, Amerika'da 2015 yılında 194 milyar dolarlık gayrimenkul satışı yapıldığını, bunun 1 milyar dolarlık bölümünün Türkler tarafından alındığını söyledi.

1500 Daire Türklerin

Türklerin geçen yıl Amerika'dan 1500 daire aldığını anlatan Uzun, Çin, Güney Amerika ve Rus vatandaşlarının Amerika'dan en fazla alım yapanlar olduğunu belirtti. 

En fazla alım Teksas'ta

Türkler finans şehri olması ve gayrimenkul getirisinin en yüksek şehir olmasından dolayı en fazla alımı Teksas'tan yaparken, tatil amaçlı düşünenlerin ise daha çok Miami, Florida ve Orlando'dan yatırım yapıyor.

Lennar'ın projelerinde fiyatların 150 bin dolardan başlayıp yukarı doğru çıktığını söyleyen Murat Uzun, 500 bin dolarlık ev alanların aileleriyle birlikte Amerikan vatandaşlığı için başvuru yapma hakkını elde ettiğini kaydetti. Uzun, Miami'de 150 metrekarelik bir evin 150 bin dolara alınabileceğini, böyle bir evden yıllık 60 bin dolar kira getirii alınabildiğini kaydetti.

18 eyalet 60'tan fazla şehirde gayrimenkul geliştiren Lennar International, portföyünde 1+1'de penthaus ve villalara kadar farklı farklı ürünlerle her türlü kitleye hitap edebilen bir şirket. Şirket Amerika'da ev almak isteyenlerin uçak giderlerinden konaklama, yeme içe bedellerine kadar tüm masrafları karşılamakta.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.