Ünlü İnşaatçı ile CEO da Gözaltına Alındı

 

FETÖ üyelerine yönelik olarak önceki gün yapılan Akfa Holding merkezli operasyon kapsamında dün Fi Yapı'nın sahibi Fikret İnan ile İhlas Holding CEO'su Cahit Paksoy da gözaltına alındı.

İstanbul Mali Polis, önceki gün çok sayıda adrese yönelik operasyon yaptı. Gözaltı kararı bulunan 120 kişiden 97'si gözaltına alınmıştı. Dün ise gözaltı listesinde adı bulunan Fikret İnan, polis ekiplerine kendisi teslim oldu.

Bursalı İş Adamlarına Operasyon

Öte yandan Bursa eski Valisi Şahabettin Harput ile birlikte aralarında eski Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkan Yardımcısı ve Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi (DOSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Kahraman, eski BTSO yönetim kurulu üyeleri Şakir Umutkan, Emin Akça, işadamları Eyüp Karakuş, Hilmi Gülcemal, Sami Şentürk, Mustafa Cemal Eğretli, Hamit Tuna. Turan Boztepe, Mecit Özkelebek. Muzaffer Koyuncu, Ahmet Nuri Ekiz, Mahmut Kesici, Ali Saffet Durmuşlar, Ali Kemal Turhan, Ramazan Yılmaz, Ali Fuat Er ve Cengiz Resimoğlünun Emniyet'te 20 gündür süren işlemlerin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandıkları bildirildi. 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın