Üsküdar – Çekmeköy metrosu açılış tarihi değişti! Hat 2016’da açılacak!

mecidiyekoy_kabatas_mahmutbey_metro_manset

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, birçok insanın 2015'te açılacağını düşündüğü Üsküdar Çekmeköy metrosu açılış tarihinin 2016 yılı olduğunu açıkladı. Başkan Hilmi Türkmen, hattın 2016 yılının Haziran ayında açılmasının hedeflendiğini belirtti. 2016'da ulaşım süresi 24 dakikaya iniyor 2012'de açılan Kadıköy Kartal metro hattından sonra Anadolu yakasının ikinci metro hattı olacak Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metrosu, toplamda 564 milyon euroluk yatırım değerine sahip.

Hattın tamamlanmasının ardından Çekmeköy-Sancaktepe'den yolculuk süreleri ise şöyle olacak; Üsküdar 24, Kartal 59, Yenikapı 36, Taksim 44, Hacıosman 68, havalimanı 68, Olimpiyat Stadı 78 dakika. 20 kilometre uzunluğundan ve 16 istasyondan oluşacak Üsküdar Çekmeköy metrosunda 126 vagon hizmet verecek. Depo sahasının inşası da bu iş kapsamında yapılacak. Metro tamamlandıktan sonra Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe arası 24 dakikaya inecek.

Hat, Marmaray Üsküdar istasyonu ile entegre olarak başlayacak ve Alemdağ Caddesi ile Şile Yolu Kavşağı yakınlarında son bulacak. Üsküdar Çekmeköy metrosu durakları Söz konusu metro hattındaki 16 istasyon ise aşağıdaki gibi olacak; *Üsküdar, *Fıstıkağacı, *Bağlarbaşı, *Altunizade, *Kısıklı, *Libadiye, *Çarşı, *Ümraniye, *İnkılap Mahallesi, *Çakmak, *Ihlamurkuyu, *Altınşehir, *Lise,

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazı‘Üçüncü Köprü’nün otoyol ihalelerine erteleme
  Sonraki yazıBeklenen dev projeye ilk izin çıktı!
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın