Van AVM, Doğu Anadolu’nun ekonomisini canlandıracak

Van, tarihteki yeri, lokasyonu, insanlarının ticarete yatkınlığı nedeniyle Doğu Anadolu Bölgesi'nin büyüme ve gelişime en açık kentlerinden biri olarak gösteriliyor. Ticaret şehri Van, 'yaşam merkezi' konseptli ilk büyük AVM'sine, şehrin en gözde mekanlarından Cumhuriyet Caddesi'nde kavuşacak. Kiralama ve yönetimi JLLTürkiye tarafından yürütülen, bünyesinde 95 mağaza, 10 salonlu sinema, yemek ve eğlence alanlarının da yer alacağı Van AVM'nin açılışı, sadece Vanlılar ve bölge halkı tarafından değil, alışveriş için Türkiye'yi tercih eden İranlılar tarafından da heyecanla bekleniyor.

Sadece Van'a değil, bölgesine de katkı sağlayacak

Ulusal ve uluslararası alanda liman işletmeciliği, finans, enerji, gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren Global Yatırım Holding'in Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Bensel, ekonomik, sosyal ve kültürel potansiyelinin yüksek olması, gelişime açık yapısı nedeniyle Van'a yatırım yapmaya karar verdiklerini belirtti.

Alışveriş merkezinin sadece Van'da değil, bulunduğu bölgede de sosyal hayatın yanı sıra iş yaşamına hareket getireceğini, esnaf, sanatkar, iş adamlarına yeni ufuk açacağını kaydeden Bensel, “Doğunun en büyük AVM yatırımına Van'da imza atmamız, kente ve kentlilere doğrudan yapacağı katkıların yanı sıra bölgenin ekonomik olarak da gelişmesi adına çok önemli bir adım. Doğu Anadolu Bölgemizin ekonomik açıdan gelişebilmesi, konfeksiyon, gıda, kozmetik, oyuncak gibi çok sayıda önemli marka ile tanışabilmesi, aradıkları her şeyi bir arada bulabilmeleri ve konforlu alışveriş yapabilmeleri için birilerinin adım atması gerekiyordu. Biz de bu adımı atıp, bu yatırımı yaptığımız için onurluyuz, mutluyuz" dedi.

Çifte ödüllü Van AVM, alışveriş cazibesi yaratacak

2015-2016 Uluslararası Emlak Ödülleri'nde “Mimari ve Proje Geliştirme" kategorilerinde ödül kazanan 50,000 metrekare inşaat alanı üzerine kurulu Van AVM'de dünyaca ünlü çok sayıda markanın yer alacağını vurgulayan Bensel, sözlerine şöyle devam etti:

“Bugüne kadar tarihi dokusu, kültürel özellikleri ve kahvaltısı ile öne çıkan Van, artık her yönü ile gerçek anlamda bir yaşam ve cazibe merkezi haline gelecek. Bölgenin kalkınıp gelişmesi için gelecek dönemlerde de böyle büyük projelere ev sahipliği yapması şart. Van AVM, açılışı itibariyle yaklaşık 1.000 kişiye yeni istihdam alanı yaratacak. Dolaylı etkisinin yanı sıra doğrudan yaratacağı bu istihdam dahi, istihdam kaynakları kısıtlı ve yetersiz olan Van için çok ciddi ve önemli bir rakam. Alışveriş Merkezi konsepti, Van'daki esnafa da katkı sağlayacak. Van AVM'nin açılışıyla birlikte, özellikle İranlı turist sayısında çok ciddi artış bekliyoruz. Alışverişte önemli bir çekim etkisi yaratacak Van AVM için kente gelen çoğunluğu yabancı on binlerce kişi, cadde mağazalarından da alışveriş yapmanın keyfini yaşayacak, kente önemli katkılar sağlayacak."

Ünlü markaları, kentle buluşturacak

Toyz Shop, Kayra, Özdilek, Waffle Stop, Opmar Optik, Cinemaximum, White&Beige, Viday Collection, Flormar, Takıştır, Bursa Kebap Evi, Toru Entertainment, Atasun Optik, Yves Rocher, Popeyes, Usta Dönerci, Derimod, Saat&Saat, KRC, Polen Tantuni, Fabrika & Network, Greyder, Madame Coco, Bernardo, Suwen, Köfteci Ramiz, Gloria Jeans, Gratis, Big Yellow, Sportive, U.S. Polo gibi ulusal ve uluslararası markalardan bazıları Van AVM çatısı altında Van halkı ile ilk kez buluşacak.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.