Vefa’dan o ülkeye 12 milyon dolarlık proje!

 Vefa Holding’in ön üretimli yapı çözümleri sunan markası Vekon, Fildişi Sahili’nin en büyük şehri olan Abidjan’da yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Hedef, 12 milyon dolarlık projenin mayıs ayında bitmesi.

Ön üretimli yapı sektörünün deneyimli markaları arasında yer alan Vekon, yaşam konteyneri, prefabrike, hafif çelik ve yapısal çelik yapıların tasarım, üretim ve uygulama süreçlerini anahtar teslim hizmet modeliyle tek başına üstlenerek dünyaya açılıyor. 21-30 Temmuz’daki 8. Fransızca Konuşan Ülkeler Oyunları 2017 (Francophone) dolasıyla ülkeye gelecek sporcuların kalacağı misafirhanelerin inşaatını gerçekleştiren Vekon, 12 milyon dolar değerindeki projeyi mayıs ayında bitirmeyi planlıyor. Vefa Holding İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, her biri 3 katlı toplam 33 ayrı bloktan oluşan projenin üretim ve sevkiyatının tamamlandığını şu an montajının devam ettiğini bildirdi.

35 ülkeye ihracat

Projede binaların cephelerinde kırmızı, mavi, sarı, gri ve bej olmak üzere beş farklı rengin kullanıldığını belirten Koçyiğit, tüm binaların prefabrik sistemle projelendirildiğini vurgulayarak, iç ve dış duvarlarda taş yünü sandwich panel uygulamasının yapıldığını, projede dikkat çeken bir ayrıntının ise tamamen kendi tasarımları olan ve İngiliz Warrington’dan A1 yanmazlık sertifikalı neopan panel duvarları ile örülmesi olduğunu açıkladı.

100’ün üzerinde ülkeye ürün ve hizmet ulaştırdıklarını söyleyen Koçyiğit, sadece 2016 yılında 35 farklı ülkeye ihracat yaptıklarını aktardı. Koçyiğit, küresel pazarlarda ve farklı kültürlerdeki potansiyel müşterilerine sürdürülebilir iş modelleriyle yenilikçi, farklılaşan ürünler sunarak 2020 yılında sektörün en çok tercih edilen lider oyuncusu olmayı hedeflediklerini belirtti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın