Viaport AVM’ye 22 bin metrekarelik yeni etap!

viaport_outlet_avm_yeni_etap

İstanbul’un hızla gelişen bölgelerinden Kurtköy’de yer alan ve Türkiye’nin en çok ziyaretçi çeken alışveriş ve yaşam merkezlerinden biri olan Viaport Outlet AVM, aralarında 10 bin metrekarelik dev yapı market, Nike Fabrika Satış Mağazası ve birçok markanın ikinci mağazalarından oluşan 22 bin metrekarelik yeni etabıyla bir kat daha büyüyor.

Yeni etapta hangi markalar var?

Açıldığı günden bu yana 6 yılda toplam 120 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlayan Viaport’un 2 kısım olarak tasarlanan yeni etabının 1’inci kısımda kiralamalar tamamlandı. İlk etabın 4 bin metrekarelik alandan oluştuğunu belirten ViaDMC Kiralama Direktörü Ogün Turanlı, “Viaport’ta yeni etapta, Nike, LC Waikiki, Ayakkabı Dünyası, Çift Geyik Karaca, My House, Gloria Jeans Cafe  ve Defacto yer alıyor.” diye konuştu. İkinci etabın 18 bin metrakere büyüklüğünde olacağını aktaran Turanlı, “İçerisinde 10 bin metrekare yapı market bulunacak. Üst katında ise, meydanda  Luxury fine dining restaurant yer alacak ve çevresinde yabancı lüks markalar mono brand outlet mağaza olarak yerini alacak” dedi.

İkinci mağazalarını açıyorlar

İlk etabın 25 Ekim’de Viaport ziyaretçilerine açılacağını kaydeden Turanlı, “Viaport AVM’de Defacto ve LCW ikinci mağazasını açıyor. Markalarımıza mevcut metrekareleri yetmediği için, yeni etapta ikinci mağazalarını açma ihtiyacı duyduk. Viaport Asia’dan sonra Viaport Venezia ile “Outlet” konseptimizi  Avrupaya taşıyoruz” dedi. Viaport’un bu başarısının, kendine has bir konsepti olduğuna vurgu yapan Turanlı, “Outlet demek sadece ucuz fiyatlı seri sonu ürün demek değildir. Bunu anlayan tüketici soluğu Viaport’ta alıyor. Bizim AVM’lerimizde sadece seri sonu ürünler yok, birçok marka, özel outlet koleksiyonlar üretiyorlar” diye konuştu. Viaport’u diğer outletlerden ayıran farkın, mağazalardaki ürünlerin yüzde 70’i mutlaka outlet ürün bulunması zorunluluğu olduğunu belirten Ogün Turanlı, “Sadece tabelada outlet yazan bir AVM değiliz. Her 3 ayda bir mağazalarda outlet ürün denetlemesi yapıyoruz” dedi.

Viaport Outlet AVM iletişim Yenişehir Mh. Dede Paşa Cd. No:19 Yenişehir/İstanbul 0 216 696 1001 www.viaport.com.tr

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıİnşaat sektörünün liderleri gayrimenkulde “Rant Vergisi”ni değerlendirdi
  Sonraki yazıTrendist Ataşehir’de lansmana özel kampanya!
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın