Vodafone Arena açılış tarihi 19.03

O statta, taraftarlar hop oturdu hop kalktı, yeri göğü inletti ve defalarca desibel rekorları kırıldı. Sayısız gollere ev sahipliğ, 100. yıl şampiyonuluğunun gururu oldu. Efsana Başkan Süleyman Seba'nın son adresi oldu… Sayısız tarih ortaya atıldı, aksaklık üzerine aksaklık yaşandı ama artık sona yaklaşıldı. Eski Beşiktaş İnönü Stadyum'u şimdiki Vodafone Arena, nihayet açılıyor… Stadın sponsoru Vodafone, açılış için hazırlıklara başladı, davetiyeler bile bastırıldı.

Davetiyeler basıldı

19.03.2016… Haziran 2013’te yıkılan ve Kasım 2013’te yeniden inşa çalışmalarına başlanan Vodafone Arena için defalarca öngörüde bulunuldu ama üst üste yaşanan aksaklıklar büyük günü hep erteledi. Fakat artık çalışmaların sonuna gelindi. Hatta stada ismini veren sponsor firma Vodafone, açılış günü olarak kararlaştırılan 19.03.2016 için konuk listesi yapıp, davetiye bastırmaya bile başladı.

Kuruluşunda açılıyor

Planlanan açılış gününde Beşiktaş, Süper Lig’in 26. haftasında Antalyaspor’u ağırlayacak. Stat açılışına gelecek olan misafirler ve taraftarlar için birçok sürpriz hazırlanacak. Beşiktaş’ın açılış ile ilgili federasyondan da küçük bir ricası olacak. Buna göre, maçın başlama saatinin de kulübün kuruluş tarihini temsil eden 19.03’e alınması istenecek.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.