Vodafone Arena’nın inşaatı sonlanmak üzere

Dolmabahçe’de 1947 yılında yapılarak hizmete açılan Beşiktaş stadyumu 2 Haziran 2013 tarihinde yıkımına başlanmıştı. Bu stadyumun yerine yapımına başlanan Vodafone Arena projesinde kaba inşaat geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Yeşil sahanın bulunduğu bölümde stadın üstünü kapatacak çatı kısmının çelik iskeletinin inşaatında ise sona gelindi. Çatı çelik iskeleti tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde vinçlerle kaldırılarak yerine yerleştirilip sabitlenecek. Çatının yerine yerleştirilmesinin ardından sahanın çimlendirilmesine geçilecek. Vodafone Arena’nın 2015 yılı içinde hizmete açılması planlanıyor.

Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu

Şantiyesinde 24 saat aralıksız çalışmanın devam ettiği 41 bin 903 kişi kapasiteli ve iki katlı olarak planlanan yeni stat bittiğinde Türkiye’nin ilk akıllı stadyumu olacak. Beşiktaşın yeni stadyumu, dünya çapında yeni stadyumlarda hayata geçirilen zengin içerikli dijital ekran çözümleri ile geniş bant mobil ve wi-fi ağıyla donatılacak. Stadyumun farklı noktalarına yerleştirilecek interaktif ekranlar ile taraftar röportajları, istatistikler, promasyonlar ve o an oynanan diğer müsabaka sonuçları yayınlanacak. Stadyum ayrıca halkın eğlence ve zaman geçirme ihtiyacını karşılar nitelikte dizayn edilecek. Yeni stadyum eğlence merkezi, konser arenası, yaşam alanı ve moda merkezi olarak da hizmet verecek.

Beşiktaş’ın yeni stadyumunun özellikleri;

1- Tamamı kapalı tribünler
2- 90 derece görüş açısı
3- Açılır kapanır koltuklar
4- Alttan ısınma
5- İki kat tribün yapısı
6- 600 araç kapasiteli kapalı ve açık otopark
7- Loca-VIP tribün
8- Koltuk kapasitesi: 41.903
9- Loca sayısı: 147
10- Loca koltuk toplam sayısı: 1903
11- VIP koltuk sayısı: 2100
12- Engelli koltuk kapasitesi: 81 engelli koltuğu + 81 refakatçi (toplamda 162 koltuk)

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

    Önceki yazıYazlık konut alacaklar İzmir’i tercih etmeli
    Sonraki yazıKaliteli konut projeleri çevresine de değer katıyor
    1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.