Yatırımcının yeni adresi Kayaşehir

Avrupa Yakası’nın yeni gelişme bölgesi olan Kayaşehir, Gayrimenkul yatırımcılarının yeni gözdesi. Birçok projelerin yürütüldüğü bölge İstanbul’un yeni cazibe merkezi adayı olması bekleniliyor.

Son 10 yıla kadar İstanbul’un uzaktaki köylerinden biri olan Kayabaşı, 1999 Marmara Depremi’nin ardından İstanbul’da çürük yapılarda yaşayan insanları sağlam yapılara taşımak üzere büyük bir uydu kent olarak planlandı. Uydu kente Kayaşehir adı verilirken birbiri ardına konut projeleri geliştirildi.

Bir dönem boş kalan bu uydu kent, son yıllarda bölgeye gelen metro hattı, Üçüncü Köprü ve Üçüncü Havalimanı güzergahında olması nedeniyle gelişmeye başladı. Gelecek 10 yıllık süreçte de yıldızı parlaması beklenen Kayaşehir’de ortalama metrekare fiyatları bugün 4 bin lira seviyesinde.

Ev fiyatları son iki yılda yüzde 47 arttı

Geçen yıl konut fiyatları yüzde 16 oranında değerlenen bölgede son iki yılda konut fiyatlarında kümülatif olarak yüzde 47 artış yaşandı.

Emlak İstasyonu Ela Gayrimenkul Brokerı Mikail Tüzün, "yılların gecekondu bölgesi. İlk keşfedenler metropolün en alt tabaka insanları oldu. Zamanla TOKİ başta olmak üzere devlet kurumları el attı.

Yaptığı öncülükler çok sayıda özel sektör kuruluşunu da çekti. Şimdi bir taraftan büyük devlet projelerinde adını çok sıklıkla duyuyoruz. Etrafındaki ilçelerle birlikte bir milyon nüfuslu bir yerleşimin göbeğinde yer alacak. Uygun arazi koşulları kısa zamanda modern bir şehirleşmeye imkân tanıyacak'' dedi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıKayseri’ye 4 ayrı master plan
  Sonraki yazıKartal’a 550 milyonluk yatırım
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın