Yatırımcının yeni adresi Tekirdağ oldu

Tekirdağ'a artan ilgi nedeniyle arsa fiyatlarında artış yaşandı. Daha önce arsalarını yüzde 20 pay karşılığında müteahhitlere veren vatandaşlar artık yüzde 50 pay alıyor.

Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı İlhan Kurt, Trakya Bölgesi'ne yatırımın arttığını söyledi. İstanbul'da arsa sayısının azalması nedeniyle yatırımcıların yeni yerler aradığını söyleyen Kurt, Tekirdağ'ın İstanbul'a yakınlığı, verimli arazileri, TEM otoyol bağlantıları, liman ve havalimanı olması nedeniyle büyük ilgi çektiğini belirtti.

İstanbul'dan kaçanların tercihlerini Trakya'dan yana kullandıklarını dile getiren Kurt, bölgenin alt yapısının bu kalabalığı kaldıracak seviyede olmadığını söyledi. Kurt "Küçük İstanbul haline geldik. Buna çözümü bulacak kişiler, yetkililer ama çözümü çok çabuk bulmaları lazım yoksa hiç iyiye gitmiyoruz. Tabii ki mülk sahipleri, satanlar, bugün bu durumdan memnunlar ama 3 gün sonra öyle bir duruma geliyor ki sattığı yer daha sonra iki misline satılmış. Biz, yatırımcıya ev almak için bir tane mülk öneriyoruz ama arsa öyle değil. Aldıkları zaman '10 sene sonra o arsa 10 katı fiyata çıkar' diye uyarıyoruz yatırımcılarımızı." şeklinde konuştu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.