Yeşil alanlar park olacak

Bakan Özhaseki NTV'de katıldığı programda, özetle şunları kaydetti: 

– Askeri araziler ilkokul, ortaokul, üniversiteler okul olarak kullanılacak. 
İlkokul, ortaokul, lise seviyesindeki yerler Milli Eğitim'e devrediliyor, onlar yine okul olarak kullanılacak. Yurtlardan belli sayıdakiler Kredili Yurtlar Kurumu'na geçiyor. Askeri araziler Maliye, Milli Savunma ve bizim bakanlığımız tarafından tüm şehirlerde gözden geçirilecek. Taşınıp taşınmaması hususunda rapor hazırlanacak. Yeşil alanlar park olarak kullanılacak. Yeşil alan olmaya müsait olmayanlar kullanılabilir. Son karar Cumhurbaşkanımız ve Başbakan'da olacak. 

SUR'DA BİNDEN FAZLA ESERE RESTORASYON

İdil, Silopi, Sur, Nusaybin'de zararları tespit ediyoruz. Mağdur olan vatandaşın evini vermeye çalışıyoruz. Ağır hasarlı yıkılan yerlerde de para verip çekilmek istemiyoruz uygun halde inşa edelim istiyoruz. Sur'da binden fazla tarihi eser var onları restore ediyoruz. 

HEMŞEHRİLERİMİZ ALINMASIN

Şırnak zaten şehir olmaya çok müsait olmayan yayla havasında bir yer. Oranın taşınması kadar doğal bir şey olamaz. Şırnaklı hemşehrilerimiz lütfen alınmasınlar. Cizre'nin topoğrafyası müsait. 
Orada binlerce ev yapacağız. Gelişmeye müsait bir yer. Havaalanı zaten Yüksekova'da. 
Oraya şehri yeniden inşa edeceğiz. Evi hasara uğrayan insanlarla önümüzdeki günlerde bir araya geleceğim. Doğru bir karar olarak görüyorum. İyi merkezler olacak oralar. 

SERTİFİKAYA İHTİYAÇ VAR

15 Temmuz darbe girişiminden sonra İstanbul'da bir toplantı yaptık. Sektör temsilcilerini çağırdık. İnşaat sektörünü nasıl büyütürüz tartıştık, teklifleri değerlendirmeye aldık, birisi de gayrimenkul sertifikası. İnşaat sektörü ekonominin yüzde 7'sini oluşturuyor. Buralarda bazı problemler var bu sertifikalara ihtiyaç var. Bunları devreye soktuğumuzda çok daha hızlı ve canlı bir inşaat sektörüyle Türkiye karşılaşacaktır diye düşünüyorum.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.