Yeşilyaka Koru’da hayat renkleniyor

Mesa ve Nurol’un imzasını taşıyan, yemyeşil doğasıyla 320 bin metrekarelik bir alana sahip Yeşilyaka Koru’nun Sosyal Tesis’i, düzenlenen bir parti ile açıldı.

Mesa ve Nurol’un ortaklığı ile projelendirilen Yeşil Yaka Koru’nun sosyal tesisi 2.500 metrekareden oluşuyor. İçinde 1  adet açık ve 1 adet kapalı olmak üzere 2 yüzme havuzu, fitness salonu, tenis kortu, basketbol ve mini futbol sahası, sauna, buhar odası ve Türk Hamamı barındırıyor. Böylece bir spor salonunun sağladığı tüm imkanları Yeşilyaka Koru proje sakinlerinin ayağına seriyor. Ayrıca sporu açık havada yapmayı tercih edenler için 2,5 kilometrelik koşu, bisiklet parkuru bulunuyor. Sosyal tesisin devamında 1,600  metrekareye yayılan ve huzurlu bir köşe oluşturan biyolojik göletin organik tasarımı, proje ile ortak bir uyum içinde bulunuyor. Suyun verdiği huzur, sakinleştirici etki, projeye yeni bir boyut kazandırıyor. Tesiste ayrıca renk, koku ve meyve bahçeleri, koru alanları, Hobbit evleri, ağaç evler, çocuk oyun alanları bulunuyor. Yeşilyaka Koru sakinlerinin sevdikleri, komşuları ve aileleri ile keyifli vakit geçirecekleri açık hava sineması, kafe ve restoranlar, tesisin bir başka keyif noktasını oluşturuyor.

Konforlu bir yaşam

Yaklaşık 50 yıldır sadece yeni yaşam alanları değil, en değerli hatıraları biriktirmek için yeni yuvalar yaratmaya devam eden Mesa ve Nurol’un Yeşilyaka Koru projesi, hem doğanın hem de yaşamın tam ortasında, sevdiklerinin mutluluğu için durmaksızın çalışanlara özlemini duydukları konfor ve eve dönüş keyfini doyasıya yaşayabilecekleri bir yaşamı vaat ediyor. 173 villanın bulunduğu korusu, 180 bin metrekarelik peyzaj alanı, gölet manzarası ve çeşitli sosyal imkanlarıyla Yeşilyaka Koru, en özel anılara ev sahipliği yapıyor.

Müstakil bahçeli villalar

Projede 320.000 metrekarelik bir alanda 272 metrekarelik tek katlı villalardan 380 metrekarelik dublekslere kadar uzanan farklı alternatifteki 173 villa tasarlandı. ‘Söğüt, Sedir, Ardıç, Akasya’ olmak üzere farklı tiplerdeki villaların, müstakil bahçeler içinde büyüklükleri 272 ile 380 metrekare arasında değişiyor. Yeşilyaka Koru 2.520.000 TL ile 3.900.000 TL arasında konumlarına göre değişen fiyatlarla satışa sunuluyor.Bakanlar Kurulu kararıyla konutta KDV ve tapu harcında yapılan indirimler kapsamında konut sektöründe 31 Ekim 2018’e kadar uygulanacak KDV oranının yüzde 18’den yüzde 8’e düşürülmesi Mesa’nın Yeşilyaka Koru projesinde de uygulanıyor.

Yeşilyaka’da sosyal bir yaşam

Yeşilyaka sakinleri açık havada spor yapmanın keyfini tenis kortları, basketbol ve mini futbol sahalarında çıkarırken, açık ve kapalı yüzme havuzu, fitness ve spa merkezinde günün yorgunluğunu atıyor. Proje sakinleri Yeşilyaka kulüpte dostlarıyla bir arada keyifle vakit geçirebilecek, akşamları ailece açık hava sinemasında film seyredebiliyorlar.

Avantajlı lokasyon

Mesa ve Nurol projeciliğinin ürünü olan proje, 3. Havalimanı ve çevresindeki Atakent, Halkalı, Bahçeşehir gibi gelişen bölgelere komşu. Hadımköy Otoyolu gişelerine 5 dakika mesafedeki proje, çevresindeki eğitim ve hastanelere olan yakınlığı ile de dikkat çekiyor. Yeşilyaka’dan Maslak-Levent’e  45 dakika, Atatürk Havalimanı’na 20 dakika, Mall of İstanbul’a ise 15 dakikalık bir mesafede bulunuyor.

Yeşilyaka Koru’da hayat başladı

Yeşilyaka’nın ilk bölümündeki 56 villada Ekim 2017’de hayat başlarken, ikinci teslimatlar Mayıs 2018’de gerçekleştiriliyor. 3. Etap teslimatlar ise Ağustos ayında yapılacak.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.