Yüzde kaçı Galatasaray’a kalacak?

Konya'da gerçekleştirilen Temaşehir Konya projesi basın toplantısında konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum günlerdir yankıları süren Galatasaray arsa protokülü hakkında açıklamalarda bulundu.

Kurum, ''1 Milyon metrekare Riva, 23 bin metrekare de Florya olmak üzere 2 arazi için Galatasaray yönetimi ile protokol imzaladık. Arsa payına düşen gelirin yüzde 80’ni kulübe ödenecek. Galatasaraylıların içi rahat olsun. GS Spor Kulübü, olabilecek en iyi protokole imza attı. Biz de Emlak Konut GYO olarak bu işe bir sosyal sorumluluk projesi olarak bakıyoruz” ifadelerini kullandı.

Murat Kurum, Galatasaray’da sürecin bu aşamaya gelmesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük desteği olduğunu belirterek, süreci de ilk günden bu yana adım adım takip ettiğini vurguladı.

“Kulübün proje için aldığı ruhsat bile var”

Murat Kurum, Galatasaray’ın Riva arsasındaki son imar durumu hakkında da açıklamalar yaptı; “Mevcut şartlarda, arsada hiçbir imar sorunu yok. 1/5000 ve 1/1000’lik planlara uygun imar söz konusu. Hatta kulübün proje için aldığı ruhsat bile var. İsteseler kendi projelerini yapmaları için hiçbir engel yok. İmarlı arsada gerçekleştirilecek projede bin 500 ila 2 bin arası konuta yer verilebilir.”

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, yapılan anlaşmanın Galatasaray'ın mali bağımsızlığının göstergesi olacağını, oradan gelecek olan fonun yüzde 90-95'inin banka borçlarının temizlenmesi için harcanacağını, bir kısmı ile de yeni arazi satın alınacağını söylemişti. Galatasaray'ın borçlarından kurtulması için gayrimenkullerini değerlendirmekten ve yaratacağı fonlardan başka çaresi olmadığının da altını çizen Özbek, Emlak Konut ile yapılan protokolün, güvenli ve yerinde olduğunu aktarmıştı.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.