Zorlu’da X-ray dönemine geçildi

Zorlu'da güvenlik dönemi. Türkiye’de son aylarda yaşanan terör olayları toplumda güvenlik hassasiyetini üst seviyeye çıkarırken alışveriş merkezleri (AVM), toplu taşıma istasyonları gibi kalabalık alanlarda önlemler de sıklaştı. İstanbul’un en gözde AVM’lerinden Zorlu Center da güvenlik uygulamalarını tüketiciden gelen talebe göre revize etti. Kapılarını açtığı Ekim 2013’ten itibaren X-ray’siz güvenlik sağladığı için bu yöndeki soruların odağı olan Zorlu Center, yeni bir kararla tüm girişlerine X-ray cihazı yerleştirdi.

2.5 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirilen projenin sahibi Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, “Müşteri huzursuzluk duymaya başladı. Onlar velinimetimiz. X-ray görünce daha güvende hissettikleri için önlem aldık” dedi. Kamera ve özel görevlilerle sağlanan eski sistemin de hâlâ çalıştığını kaydeden Zorlu, “Güvenlik üstüne güvenlik oldu aslında. Çifte güvenlik denebilir. Bu, eskiden bir açık vardı anlamına gelmiyor. X-ray’siz de güvenli ortam sağlanabiliyor” diye konuştu.

Zorlu Center’da yalnız AVM girişlerine değil, Performans Sanatları Merkezi ve Raffles Otel’e de X-ray cihazı koyulduğunu belirten Zorlu, şöyle devam etti: “Bu projeyi yaparken ilkleri hayata geçirmek için yola çıktık. Artık dünya başka türlü güvenlik sistemine geçmişti. Avrupa’da örnekler böyleydi. 2 yıl bunu denedik. Ancak bugün dünyanın geldiği noktaya bakınca, yalnız Türkiye’de değil, her yerde bir dönüş var. Özel uçağınızla gittiğiniz yerde dahi eskisinden daha titiz aranıyorsunuz. Havalimanlarında bile yaklaşım değişiyor.”

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıEmlak Konut’tan 3 Mayıs’ta yeni ihale
  Sonraki yazıYüzen servetler suya iniyor
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın