​Köy projesinde elektrikli otomobiller için şarj istasyonlar yer alıyor

Emlak Konut GYO ve Siyahkalem Mühendislik ortaklığında Zekeriyaköy’de hayata geçirilen Köy projesinde 420 apartman dairesi, 584 çift dubleks, 74 sıra ev, 68 ikiz villa 21 müstakil villa yer alıyor. Doğa dostu teknolojilerin kullanıldığı projede elektrikli araçların kullanımını desteklemek için otoparklarına elektrikli araçlar için şarj üniteleri yerleştiriyor.

Tüm planlama ve uygulama safhalarında doğa dostu ürün ve çözümlerin tercih edildiği Köy evlerinde otoparklar; elektrikli otomobillere, elektrikli bisikletlere, elektrikli motosikletlere ve elektrikli tekerlekli sandalyelere de şarj hizmeti verecek şekilde tasarlanıyor. Otopark alanındaki şarj üniteleri, İstanbul Kart, temassız kart ve mobil ödeme sistemleri ile kullanılabilecek.

KÖY Projesi’ni gerçekleştiren Siyahkalem Mühendislik A.Ş. CFO’su İbrahim Kahraman, elektrikli otomobil teknolojisinin tüm dünyada giderek yaygınlaştığını, önümüzdeki dönem Türkiye’de de yaygınlaşması gerektiğini belirterek “Özellikle batıda yaygınlaşmaya başlayan temiz enerji teknolojilerinin kullanımı bizde daha düşük. Türkiye’de elektrikli araçlara talebin artmasının önündeki en önemli engelin, alt yapı sorunlarından biri olan şarj istasyonlarının eksikliği olduğunu tespit ettik. Hem konutlarımızda hem de 15 bin metrekare kiralanabilir alana sahip açık hava konseptli çarşımızın 1.600 araç kapasiteli otoparkında elektrikli araçlar için şarj üniteleri yerleştiriyoruz” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın