15 Temmuz’a karşı tek yürek!

İnşaat sektörü 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde ‘Türkiye’nin Yolu’ isimli videoda bir araya geldi.

15 Temmuz darbe girişimi Türkiye’nin mihenk taşı inşaat sektörünü bir araya getirdi. Türkiye’nin Yolu adlı videoyla bir araya gelen Sur Yapı GYO, Ege Yapı, Torunlar GYO, Kuzu Grup ve Artaş İnşaat, hain girişimle ilgili mesaj verdi. Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, “ Devletin silahıyla milletine kurşun sıkan böyle bir hainlerin olması düşünülemez bir şey. Bu vatan meselesi olunca ekonomiden ziyade vatan bizim için önemli” diyerek demokrasiye karşı yapılanları eleştirdi.

Torunlar GYO Yönetim Kurulu Üyesi,  Mehmet Torun, “ 1960 darbesini gördüm 1980 darbesini gördüm. Ben hayatımda böyle bir şey görmedim. Kendi halkına ateş eden Türk insanını düşünemiyorum.Savaşlar artık ekonomiyle oluyor. Dostumuz az olabilir ama mücadeleye devam etmeliyiz.” diyerek darbe karşısındaki şaşkınlığını dile getirdi. Ekonomin önemine vurgu yaptı.

Sur yapı Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas,” Bundan sonraki potansiyelimizi ülkenin gücünü ayağa kaldırma noktasında vermeliyiz” diyerek ülkenin gücüne güç katarak olumsuzlukların bertarafının daha kolay mümkün olacağını vurguladı. Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su  Özen Kuzu,  “15 Temmuz’daki dik duruşla ve 16 Temmuz’da hiçbir şey olmamışçasına işine okuluna evine bankasına giden bir millet topluluğuyla hiçbir zaman bileği bükülmeyeceğini göstermiştir”dedi.

Kolin İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Celal Koloğlu, “Millet istemeden hiçbir şey yapılamaz ve yaptırılamaz.” diyerek milletin gücünün önemine vurgu yaptı. Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı  H.İnanç kabadayı ise “Millet olarak hep beraber bu darbe girişiminin karşısında durduk.” diye konuştu.

 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.