216 Bahar projesinde ön talep toplama dönemi başladı

Kentsel dönüşüm projeleriyle adından söz ettirmeye hazırlanan 216 Yapı, ilk dönüşüm projesini İstanbul’un en eski ve nezih semtlerinden Kozyatağı’nda hayata geçiriyor. 15 Kasım'da ön talep toplanmaya başlanan proje, 216 Bahar ismiyle yükselecek. Projenin ayrıntılarını anlatan 216 Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Bilent Dündar, “Ön talep döneminde yoğun bir ilgi ile karşılaştık. Diğer projelerimizde olduğu gibi bu projemize de ilginin yoğun olması bizi mutlu etti. Projenin özel peyzajıyla da iddialıyız. Tek bloklu projede 30’dan fazla ağaç korumaya alındı. Ağaçlardan 2’si ‘Anıt Ağaç’ statüsünde ve yaşları 100 yıldan fazlasına dayanıyor. Her ikisi de Sakız Ağacı” açıklamasında bulundu.
 
11 bin metrekare inşaat alanında yükselecek olan 216 Bahar projesinde 16 katlı tek blokta 58 daire bulunuyor. Konut tipleri 2+1, 3+1 çatı dubleksi ve 155 metrekare olarak planlanan 3+1 şeklinde çeşitlilik gösteriyor.

Dündar, “Peyzaj alanı içinde yer alan ağaçların sayısına baktığımızda 2 daireye en az bir ağaç düştüğünü hesaplıyoruz.  216 Bahar’da her şey bahar tadında olacak. Geniş peyzaj alanlarında ev sahipleri birbirleriyle güzel vakitler geçirebilecek” dedi. 

Hafriyat çalışmalarına başlanan projenin 15 milyon liraya mal olması planlıyor. Yapımına ocak ayında başlanacak projenin Mayıs 2017’de bitirilmesi hedefleniyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın.
Buraya adınızı yazın