Ahes Misal İstanbul’da ilk teslimler 2019’da

Süleyman Ekşi İnşaat tarafından Gaziosmanpaşa’da inşa edilen Ahes Misal İstanbul Projesi’nde, aidatların metrekaresi 2 TL olarak belirlendi.

Süleyman Ekşi İnşaat tarafından projelendirilen Ahes Misal İstanbul projesi düşük aidat oranıyla öne çıkıyor. İstanbul’a örnek olacak nitelikteki proje, çatılara kurulacak güneş panelleri ile kendi elektriğini üretecek. Her daire için kat istasyonu sistemi projelendirilecek. Bu sistem sayesinde, ısı kayıpları ve ısıtma masrafları azalarak, yüzde 40 oranına enerji ekonomisi sağlanacak. Pis su sistemi, gri su, siyah su ve mutfak pis su olarak ayrı toplanıyor. Dairelerin ıslak hacimlerinden toplanan gri sular da gri su arıtma sisteminden arıtılarak yeşil alanların sulamasında kullanılıyor. Tüm bu uygulamalar ile projede aidatlar minimum seviyede tutulabiliyor.

Farklı daire tipleri

Fiyatların 340 bin TL’den başladığı Ahes Misal İstanbul’un ilk etabında alanları 65 ila 90 metrekare arasında değişen 343 adet 1+1, alanları 93 ila 149 adet 3+1 konut tipleri bulunuyor. Projede 2 bin 400 konut, 359 odalı otel, cadde dükkanları ve 20 bin metrekare ofis bloğu yer alıyor.

Merkezi lokasyon

2019 yılının sonunda 1600 dairelik 1. etabı teslim edilecek olan Ahes Misal İstanbul’da toplamda 13 blok yer alıyor. Projenin ilk etabında inşa edilecek 8 bloğun 3 tanesi 18, 2 tanesi 19 ve 3 tanesi 20 katlı olacak. 22 bin metrekare alan üzerinde toplam 60 adet dükkanın da yer aldığı Ahes Misal İstanbul’da mağaza büyüklükleri 70 ila 800 metrekare arasında değişiyor. TEM ve çevreyollarının yanı başında Haliç’e komşu olan Ahes Misal İstanbul Vialand’in yanı başında, Giyimkent ve Tekstilkent gibi bölgenin önemli finans noktalarına yakın mesafede yer alıyor.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.