Akiş GYO Beykoz’da arsa topluyor

Beykoz'da satın almanın yanı sıra kat karşılığı ilerleyen şirketin hedefi, 40 dönüm araziyi toplamak. Bölgede 1/5 binlik planlar onaylandı. Parsellerin birleştirilmesi için 18. madde uygulamasını bekleyen şirket, burada 2 yıl sonra inşaata başlamayı hedefliyor.

Öte yandan Akiş GYO, kentsel dönüşümün en yoğun yaşandığı bölgelerin başında gelen Bağdat Caddesi'nde herkesin yapmadığı bir iş modeliyle hareket ediyor.  Şirket diğer inşaat firmalarının aksine hak sahipleriyle kat karşılığı anlaşmak yerine satın alma yöntemini izledi. Şimdiye kadar Cadde'nin en prestijli bölgelerinde 4 ayrı proje için çalışma yürüten Akiş GYO, yaklaşık 55 hak sahibinden mülklerin tamamını satın aldı. Bu satın almalar için de yaklaşık 160 milyon dolar harcadı. Firma, böylece kentsel dönüşümde en büyük sıkıntıların yaşandığı hak sahibi-müteahhit anlaşmazlığını da bertaraf etmiş oldu. Bu projelerden yıllık 14.5 milyon dolar kira bekleyen firma Bağdat Caddesi dışında yeni yatırımlar planladı.

AKİŞ GYO'nun bu süreçlerini yürüten isim ise 1989 yılından beri grup bünyesinde yer alan Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Gökşin Durusoy. Zamanında İstanbul'un en önemli yatırımlarından biri olan Akmerkez'in fizibilitesini yapan ve kiralamasını yürüten isimlerden biri olan Gökşin Durusoy, aradan gecen sürede oldukça deneyim kazanmış bir isim. Akbatı ve Akasya AVM'nin kiralamasını da kendi ekibiyle yapan AKİŞ GYO bu deneyimi Bağdat Caddesi'nde hayata geçiriyor. 

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.