Anadolu yakasına deniz manzaralı AVM geliyor

“2014-2015 Yapı Geliştirme” kategorisinde “Dünyanın En İyi Projesi” seçilen İstMarina projesinin AVM etabının lansmanı, Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürü Murat Kurum, DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, JLL Türkiye Başkanı Avi Alkaş ve yatırımcıların katılımıyla 3 Aralık 2015 Perşembe günü Shangri-La Bosphorus, İstanbul’da yapıldı.

2017 yılının ikinci yarısında hizmete girecek olan ve 165 bin metrekare alanda inşa edilecek İstMarina AVM etabında 160 mağaza bulunuyor. 250 milyon euro yatırımla hayata geçecek İstMarina AVM, 3 kattan oluşurken birçok ünlü markaya ev sahipliği yapacak. Yerli ve yabancı markalar dışında sinema, çocuk oyun alanı gibi sosyal sosyal donatı alanlarının yer alacağı İstMarina AVM, Anadolu Yakası’nın yeni buluşması noktası oluyor. Deniz manzarası, marina bağlantısı ve tasarımı ile Anadolu Yakası’nın en önemli çekim merkezi olacak İstMarina AVM’de 70 bin metrekare kiralanabilir alanın yüzde 30’u cafe ve restoranlardan oluşacak.

Kiralama işlemleri JLL Türkiye tarafından yapılacak

DAP Yapı, İstMarina projesinin AVM etabında yer alan 160 mağaza için ticari gayrimenkul üzerine yönetim ve danışmanlık hizmeti sunan JLL Türkiye ile anlaştı. Anlaşma doğrultusunda JLL Türkiye, İstMarina AVM’nin kiralama faaliyetlerini yürütecek.

İstMarina projesiyle ilgili görüşlerini aktaran Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Bugün iştirak ettiğimiz bu tanıtım toplantısı; değerli iş ortağımız ve yüklenicimiz DAP Yapı ile birlikte yürüttüğümüz İstMarina projesinin “Alışveriş Merkezi” etabına ilişkin olarak gerçekleşiyor. Aslına bakarsanız bu sadece bir proje tanıtımı da değil. Bu yükselen Anadolu Yakası’nın bir tanıtımı. Özellikle son yıllarda hükümetimiz ve belediyelerimizce hızlanan ulaşım ve altyapı hizmetleri sayesinde, Anadolu Yakası tüm İstanbullular için çok daha önemli ve tercih edilir bir yaşam alanı haline gelmeye başladı.

Son 10 yılda kişi başına gelirin 3 kattan fazla arttığı bir ortamda, Türk tüketicisi perakende sektörüne ciddi bir pay ayırdı ve bu artarak da devam ediyor. Bu anlamda, gerek Türk gerek uluslararası markaların ve perakende sektörünün, projemizde yer alacak bu prestijli AVM’de yerlerini alacağından şüphem yok. Zaten, halkımızın da Adalar manzaralı bir alışveriş fırsatını kaçırmayacaklarını düşünüyoruz. İstMarina Alışveriş Merkezi projemizin lansmanının, hayırlara vesile olması dileğiyle, bu projenin tamamlanması için her safhada emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür eder ve saygılarımı sunarım” dedi.

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz ise “Hem bölgenin hem de Kartal ilçesinin nüfusu, İstanbul genelinden daha hızlı artıyor. 2015’te 480 bin olan Kartal nüfusunun 2025’te 1 milyona, yakın çevresindeki ilçelerle birlikte 4 milyona ulaşacağı öngörülüyor. Kartal E5 ve sahil yolu arasında 45 bin adet, İstMarina’nın 400 metre yarıçapında 15 bin adet yeni konut yapılması planlanıyor. Biz bir alışveriş merkezi değil, bir yaşam merkezi inşa ediyoruz. İçinde konutların, ofislerin ve otellerin olacağı, Acıbadem Hastanesi gibi ve en az onun kadar bilinen özel bir okulun yer aldığı, Havaalanına yanı başında olan, içinden hızlı tren geçen, Dünyanın en ünlü gurme restoranlarını barındıran İstMarina AVM, İstanbul’a gelen turistlerin ziyaret listelerine eklenecek. Tıpkı bir müze gezer gibi ziyaret edilecek. Alışveriş merkezimize gelenler, koridorlarda Prens Adaları manzarası eşliğinde ve iyot kokusunu duyarak dolaşacaklar. Gemiler marinaya yaklaşacak, sahilden deniz uçakları kalkacak. Alışveriş zevke dönüştürüp, keyifli bir gün yaşayacaklar” diye konuştu.

Gerçekleştirdikleri anlaşmadan dolayı heyecanlı olduklarını söyleyen JLL Türkiye Başkanı Avi Alkaş şunları söyledi: “Şehirler gelişirken, gayrimenkul sektörü de onların kimliğine, eşsizliğine ve orada yaşayanların hayatlarına katkıda bulunacak öncü ve önemli bir rol üstleniyor. İstMarina projesi de Kartal Bölgesi ve İstanbul’umuz için bu öncü görevi üstlenecek. Böylece, İstMarina projesi semtin merkezi olacak. JLL Türkiye olarak bizim için böylesi önemli bir projenin bir parçası olmak sadece mutluluk verici değil; aynı zamanda da gurur verici. JLL Türkiye olarak kiralama sürecini yürüteceğimiz İstMarina AVM, ziyaretçilerine adalar manzarasında dumanı tüten bir çayı yudumlama keyfinin yanı sıra, ayrıcalıklı alışveriş deneyimi ile de bambaşka bir yaşam alanı sunacak. İstMarina AVM zengin gastronomi konsepti ve geniş ulaşım ağıyla her kesimi kucaklayan bir proje olacak”

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.