Ankara’da metro seferleri uzadı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, gençlerle Başkent’teki ulaşımı tartıştı. Ankara Büyükşehir Belediyesi konferans salonunda “Ulaşım ve Trafik Düzeni” başlıklı konferansta gençlerle buluşan Gökçek gençlerden gelen talebi değerlendirdi.

Gençlerden gelen talep üzerine Ankara’da metro seferlerinin gece yarısına kadar uzatılması kararı alındı. Gökçek, “Metrolardaki sinyalizasyon sistemleri entegrasyon çalışmalarını yürüten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın talebi son sefer saatini 23.00’a çekmiştik. Ancak şimdi yeniden 24.00’a uzatılması talimatını veriyorum” dedi.

EGO Genel Müdürü BalamirGündoğdu da Twitter hesabından, “Gençlerden gelen talep üzerine Sayın Başkanımız Melih Gökçek’in talimatı ile metro seferleri gece saat 24’e alınmıştır” tweetini paylaştı. Yeni uygulama bugünden itibaren başlayacak.

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı EGO Genel Müdürlüğü, 12 Mayıs 2014 tarihinde ‘sinyalizasyon sistemler  entegrasyon çalışması’ yapılacağını duyurmuş ve metrolardaki son tren hareket saatlerinde düzenlemeye gitmişti .

Metro istasyonlarına ise, “Yolcu aktarmasız, hızlı ve konforlu bir tren işletmesinin sağlanabilmesi için Ankara metrosu hatlarında sinyalizasyon sistemler  entegrasyon çalışmaları yapılacaktır. Yılsonuna kadar devam edecek çalışmaların tamamlanması amacıyla, 12 Mayıs 2014 tarihinden itibaren son tren hareket saatlerinde düzenlemeye gidilmiştir” duyurusu asılmıştı.

Yeni düzenlemeden önce Başkent’te son tren hareket saatleri OSB/Törekent istasyonundan Batıkent istasyonu yönüne saat 22.00, Batıkent istasyonundan OSB/Törekent istasyonu yönüne saat 23.00, Batıkent istasyonundan Kızılay istasyonu yönüne saat 22.30 Kızılay istasyonundan Batıkent istasyonu yönüne saat 23.00, Koru istasyonundan Kızılay istasyonu yönüne saat 22.30, Kızılay istasyonundan Koru istasyonu yönüne ise saat 23.00 olarak uygulanıyordu.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıMark Zuckerberg 30 milyon dolara 4 ev aldı
  Sonraki yazıRoyalGarden Kartal harcına tasarruf ve huzuru kattı
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın