“Arsa yatırımı Türkiye’de kaybettirmiyor”


Polat, ‘’Bu ivme önümüzdeki günlerde daha çok artacaktır. Net bir rakam vermek için henüz erken ama Türkiye’nin dört bir yanından  aldığımız bilgilere göre seçimin yaklaşması olmasına karşın arsa taleplerinde adeta bir patlama var’’ dedi.

 ARSA YATIRIMCISININ GÖZDESİ KOCAELİ

 Polat, İstanbul gibi büyük metropoller de arsaların azalması nedeniyle yatırımcıların Kocaeli, Tekirdağ gibi komşu illere yöneldiğine dikkat çekerek ‘’Sadece Kocaeli’nin Kandıra İlçesi’nde seçimden beri en az 100 kişinin arsa alım satımı için tapuya başvurduğunu biliyoruz. İstanbul’un Kocaeli’ne doğru gelişmesinden bu ilimize büyük ilgi var’’ diye konuştu.

 
10 – 100 BİN LİRA ARASI ARSALARA RAĞBET FAZLA

 
Türk halkının toprağa yatırımı geleneksel olarak sevdiğini belirten Polat, ‘’Çünkü toprak yatırımı Türkiye’de kaybettirmiyor. Birçok zenginimizin yükselişinin temelinde de toprağa dayalı başarılı yatırımlar vardır. Özellikle 10 ile 100 bin arasındaki değerdeki arsalara yönelimin artacağını görüyoruz. Yatırımcılar aldıkları arsanın mutlaka tapusu olmasına da dikkat etmeli. Ekonomide yakalanan istikrar Türkiye’nin krize girmesini engelliyor. Ekonomideki sağlam yapı nedeniyle seçimden sonra da yatırımlarda bir azalma olmadı. Sadece Yatırımcı daha güvenilir yatırımlara yöneliyor’’ dedi.

Proje Bilgi Formu

Bu projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?
Formu doldurun, mesajınızı proje sahibine iletelim.

  Önceki yazıBahçelerde kış bakımının zamanı geldi
  Sonraki yazıO belediyeye çifte ödül
  Yıldıray Gökkaya
  1975 İzmit doğumlu, 1996 İstanbul Üniversitesi mezunu, emlakrotasi.com.tr'nin kurucusu ve yayın yönetmeni. YeniBirlik Gazetesi Ekonomi ve Emlak Editörü.

  YORUM YAZIN

  Lütfen yorumunuzu yazın.
  Buraya adınızı yazın